3. Милан изпусна Лацио и влака за Скудетото

Милан изпусна Лацио и влака за Скудетото

„Росонерите” отново не се възползваха от грешната стъпка на Интер, изпуснаха куп положения и завършиха наравно 1:1 с „орлите” насред „Сан Сиро”

Отборът на Милан отново пропусна златен шанс да се доближи максимално до върха в класирането. „Росонерите” не се възползваха от загубата на Интер и завършиха наравно 1:1 при домакинството си на Лацио от 31-ия кръг на италианската Серия „А”. Без Роналдиньо, Неста, Пато, Бекъм и Пирло, домакините бяха пълновластни господари на терена и създадоха куп положения за гол, но отново не успяха да се възползват от тях и подариха точката на Лацио. Така от претендент за Скудетото, Милан вече е трети в класирането, а трудните мачове за Леонардо и компания тепърва предстоят.

Милан започна по-силно срещата, а първото по-опасно положение дойде в 10-ата минута, когато мощен шут на Зеедорф от границата на наказателното поле профуча на около метър от десния страничен стълб. Малко след това пък Мауро Сарате опита удар от воле по диагонала, но и неговият изстрел се оказа неточен.

В 17-ата минута „росонерите” направиха страхотна атака, която стигна до Индзаги, той върна към Зеедорф, който моментално стреля с десния крак, но Муслера спаси. Секунди по-късно обаче Коларов фаулира Фламини в наказателното поле и Милан получи правото да изпълни дузпа, която Марко Бориело превърна в гол, вкарвайки 10-ото си попадение през сезона в Серия „А”.

В 25-ата минута Маури опита хубав удар от воле от малък ъгъл, който обаче бе спасен от Дида. Стигна се обаче до 32-ата минута, когато Лацио успя да изравни. Ледесма изсипа топката в полето на домакините, Антонини не успя да изчисти топката и я подари в краката на Лихщайнер, който отблизо прониза Дида за 1:1. Пет минути преди края на полувремето пък Мауро Сарате направи отличен пробив отляво, отправи силен удар, който обаче попадна право в ръцете на Дида.

Милан натисна мощно още от самото начало на втората част и пред вратата на Муслера започнаха да се редят положение след положение. В 51-ата минута слаб удар на Бориело по диагонала не затрудни стража на гостите, а 3 минути по-късно „орлите” извадиха късмет, след като бомбен удар на Лука Антонини от дъгата разтресе напречната греда. Лацио от своя страна отговори само с един далечен изстрел на Сарате, който не затрудни Дида.

В 64-ата минута Кларънс Зеедорф опита силен удар от дъгата, който профуча над вратата на Муслера, а малко по-късно Марко Бориело опита марковото си изпълнение със странична ножица, но и неговият опит се оказа неточен. В 75-ата минута пък капитанът Амброзини стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар.

В 82-ата минута „росонерите” изпуснаха нов уникален шанс. Абате изпревари Муслера и бранител на Лацио, но след това не успя да прати топката в опразнената врата и я прати високо над напречната греда. До края на срещата Милан наложи тотален натиск, който обаче не доведе до нищо опасно и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Така след този мач Милан остава на трета позиция с актив от 60 точки, на 2 зад втория Рома и на три зад лидера Интер. Лацио пък е 16-и в класирането с 33 точки, на 5 от опасната зона.

Милан – Лацио 1:1
1:0 Бориело (д) 18’
1:1 Лихщайнер 32’

Милан: Дида, Дзамброта (Янкуловски 77’), Тиаго Силва, Фавали, Антонини, Абате, Фламини, Амброзини, Зеедорф, Индзаги (Зигони 77’), Бориело

Старши треньор: Леонардо

Лацио: Муслера, Диас, Стендардо, Раду, Лихщайнер (Биава 88’), Броки, Ледесма, Маури, Коларов, Сарате (Фоджа 83’), Роки (Крус 57’)

Старши треньор: Еди Рея

Жълти картони: Дзамброта, Фламини (Милан), Маури, Крус, Муслера (Лацио)