3. Меси, Суарес и Неймар разнищиха новака Леганес с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Суарес и Неймар разнищиха новака Леганес с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси подобри рекорд на Раул с двата си гола, а вълшебното трио на каталунците записа ново постижение

Лео Меси, Луис Суарес и Неймар съсипаха новака Леганес с 5:1 като гости в четвъртия кръг на Ла Лига. Испанският шампион шокиращо загуби от новака Алавес миналата седмица на „Ноу камп”, но се реваншира на своите фенове с 12 гола за няколко дни след 7:0 над Селтик в Шампионска лига и още пет гола днес. На „Мунисипал де Бутарк” Меси вкара два пъти, а Суарес, Неймар и Рафиня се разписаха по веднъж. За първи път в Примера всеки от атомното трио Меси, Суарес, Неймар вкара още преди почивката.

Меси счупи и рекорд на Раул. Той вече е отбелязвал попадения на 34 различни стадиона в испанския елит, като досега двамата с легендата на Реал бяха на кота 33. Десетката на каталунците изпраща седмицата с пет гола след хеттрика в мрежата на Селтик.

До 15-ата минута „блаугранас” бяха на ниска предавка и домакините стояха много добре на терена. Но това се промени, когато Меси чукна с едно докосване за Суарес, който се отскубна от Бустинса на десния фланг и върна по земя за Меси, който с лекота откри резултата.

Неймар направи голям пропуск от воле на далечната греда, а вратарят Серантес изби параболичен рикошет след акция на Суарес.

в 31-ата минута защитата на Леганес направи мини самоубийство подавайки на Меси за контра, аржентинецът премина през двама и поднесе за Суарес на празна врата – 2:0.

Веднага след гола Мачис пропусна страхотна възможност, след като се измъкна от Масчерано, но после Тер Щеген и Умтити се справиха чудесно

Минута преди паузата Меси накара публиката да ахне от възхищение с финт, прехвърляйки топката над главата на съперник и подаде на Суарес, който се устреми сам срещу вратаря, но без капка егоизъм подаде на Неймар за нов гол на празна врата – 3:0.

Втората част продължи да носи голове. Неймар беше изведен от Суарес и закъснелият Бустинса го фаулира точно преди да стреля – дузпа. Лео Меси насочи в горния десен ъгъл за 4:0 от бялата точка.

В 62-ата минута резервата Алкасер вкара гол след добавка, който обаче бе отменен справедливо заради засада.

Рафиня Алкантара записа името си сред голмайсторите с красиво попадения с левия крак, дошло след пробив отдясно и бомба в горния ляв ъгъл – 5:0 в 64-ата минута.

9 минути преди края Леганес все пак стигна до първия си гол срещу Барса в своята история. Бразилецът Габриел изпълни безупречен пряк свободен удар и преодоля Тер Щеген за 5:1. Немският вратар искрено се ядоса, че не запази суха мрежа.

Барселона изравни временно Реал Мадрид на върха с по 9 точки, но Реал е с мач по-малко. Леганес е 13-и с 4 точки.

13 1 КД Леганес 4 1 1 2 3:7
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?