3. Меси се разписа при победа на Барса в контрола

Меси се разписа при победа на Барса в контрола

"Каталунците" надвиха с 3:1 Жирона

Отборът на Барселона постигна победа с 3:1 над Жирона във втората си контрола на “Йохан Кройф” преди да стартира с мачовете си в Ла Лига. Каталунците победиха със същия резултат и Химнастик преди няколко дни. За разлика от първата приятелска дреща, този път Меси демонстрира по-добра форма и дори отбеляза два от головете за своя тим. Другият голмайстор за Барса в мача беше Филипе Коутиньо, който асистира на аржентинеца за първото му попадение.

Още в 5-ата минута Коутиньо нацели напречната греда. В 20-ата домакините организираха прекрасна атака с участието на Антоан Гризман, Меси и Франсиско Тринкао, а бразилецът я завърши с гол на празна врата. В 44-ата вратарят на Жирона изби добър пряк свободен удар на Меси, но само минута по-късно аржентинецът се разписа с чудесен далечен шут с по-слабия си десен крак. Още в 46-ата Саму Саис върна едно попадение за Жирона. В 51-ата обаче Меси за втори път днес се разписа, и то отново с изстрел от границата на наказателното поле, но с левия крак. Именно това се оказа и последното попадение в мача.
Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман