3. Мечтан дебют за Дани Олмо в Барса (ВИДЕО)

Мечтан дебют за Дани Олмо в Барса (ВИДЕО)

Испанецът влезе от пейката и вкара в края за обрат и 3 от 3 при Флик

Барселона остана единственият отбор с максимален актив от точки след в „Ла Лига“, след като осъществи обрат до 2:1 при визитата си на Райо Валекано в 3-ия кръг.

В герой за каталунците, водени от дошлия това лято Ханзи Флик, се превърна картотекираният в часовете преди срещата Дани Олмо.

Испанският национал дебютира, като се появи от пейката на почивката, а в 82-ата минута донесе успеха с красиво попадение.

В 60-ата пък Педри изравни след отлична комбинация и двойно подаване с Рафиня, докато резултатът още в началото откри Инай Лопес (9) в своя мач №200 в елита на Испания.

Срещата в Мадри започна със силен натиск на домакините, което доведе до резултат още в 9-ата минута. Хорхе де Фрутос пусна към Унай Лопес, той от своя страна успя да стигне до топката изпреварвайки няколко защитници на Барса и стреля точно за 1:0.

Въпреки опитите на Барселона да стигнат до изравнителен гол, той дойде едва в 60-ата минута. Рафиня намери по прекрасен начин Педри в близост до бялата точка. Защитата на домакините не успя да се ориентира много добре, това му позволи да завърши за 1:1.

В 71-ата минута гол на Робът Левандовски беше отменен. Жул Кунде, докато се бореше за топката, настъпи крака на съперник, което не остана незабелязано от ВАР.

Опитът на Барселона, както и желанието на новото попълнение Дани Олмо да се докаже, си каза думата в 82-ата минута. Въпреки че влезе като резерва на почивката 26-годишният халф се отличи чрез гол. Ламин Ямал демонстрира страхотна визия, за да намери Дани Олмо с голов пас в наказателното поле, а това се оказа и краят на спора.

Така Барселона е лидер в класирането с 3 успеха, след като преди това победи Валенсия и Атлетик Билбао също с резултат 2:1. Райо Валекано заема 8-ма позиция с 4 пункта.