3. Марсилия сложи край на 17-годишна черна серия след 3:1 над Бордо във финала за Купата на Лигата

След спечелването на КЕШ през 1993 г. Олимпик нямаше никакъв трофей до тази вечер

Отборът на Олимпик Марсилия сложи край на черната серия от 17 години без спечелен трофей.

Във финала за Купата на лигата на „Стад дьо Франс” тимът победи с 3:1 настоящия шампион Бордо и завоюва първи трофей от 1993 г. насам, когато спечели Купата на европейските шампиони в ерата на скандалния Бернар Тапи.

След нулево първо полувреме, Марсилия вкара трите си гола само за 15 минути. Първо защитникът Сюлейман Диавара откри в 62-ата минута. Втори се разписа резервата Матьо Валбуена в 65-ата, а защитникът на Бордо Матю Челме отклони нещастно топката след пряк свободен удар в собствената си врата, което тотално обезкуражи четвъртфиналистите тази година в Шампионската лига.

Людовик Сане вкара с глава почетното попадение за своя тим в 84-ата минута.

Така Бордо не успя да спечели за рекордния четвърти път отличието, след като показа нервна игра, а през втората част бе надигран тактически от своя противник.

Във вторник „жирондинците” ще срещнат друг френски отбор – Лион, в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Тер Стеген: Тази загуба боли