Мъри и Гьозтепе с реми в Турция, Елитон направи дузпа (ВИДЕО)

Втородивизионният турски отбор Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, завърши наравно 0:0 у дома срещу Маниса в мач от XXIII кръг на шампионата.

„Гьоз-Гьоз“ не изиграха добър двубой и точката, която взеха не е малко постижение. В 17-ата минута гостите пропуснаха да вкарат от дузпа и да пратят двубоя в съвсем различно русло.

Нарушение в наказателното поле извърши бившият бранител на ЦСКА 1948 Елитон. С отговорната задача да стреля от бялата точка се нагърби Джон Мери, но неговото изпълнение не сполучи.

Именно наказателният удар беше ключовият момент в мача. Маниса бяха малко по-активният отбор до почивката и създадоха повече положения.

Вратарят Матеуш Лис обаче запази мрежата си суха с помощта на бранителите пред себе си. Елитон трябваше да бъде много внимателен, защото получи официално предупреждение при дузпата.

През вторите 45 минути футболистите на Стоилов успяха да вдигнат оборотите, без да създадат много на брой стопроцентови положения.

Равенството не е краят на света за Мъри и Гьозтепе. Тимът на българския специалист остава на второто място в класирането с актив от 46 точки, на 6 зад лидера Еюпспор, който е и с мач по-малко.

В следващия кръг от турската втора дивизия Гьозтепе гостува на Аданаспор в опит да се върне на победния път.