3. Манджукич наказа два пъти бившия си клуб при класическа победа на Байерн (+ВИДЕО)

Баварците записаха пети пореден успех от пет мача след 3:0 над Волфсбург, Шалке също с класика над Майнц

Байерн (Мюнхен) продължава безгрешното си представяне в Бундеслигата и надигра Волфсбург с 3:0 пред 71 000 зрители на „Алианц Арена”. Два гола вкара бившия нападател на „вълците” Марио Манджукич, а Бастиан Швайнщайер откри резултата, след като нацели две греди.

Байерн започна мача с ужасяващ пропуск на Бастиан Швайнщайгер. След 3 минути игра Рибери центрира, Данте чукна с глава, получи се рикошет в Погатец и на 3 метра пред вратата Швайнщайгер успя някак си да не вкара, а нацели гредата.

Тоталният натиск на домакините не спираше и голът бе въпрос на време. Швайни нацели втори път греда в 18-ата минута, но този път го направи със силен шут от 30 метра.

Неизбежното се случи в 24-ата минута. Рибери много добре запази топката отдясно и с външен фалц намери активния Швайнщайгер, който вече не сбърка и заслужено се разписа за 1:0.

Рибери правеше каквото си поиска с Родригес на фланга и в 31-ата минута изведе Марио Манджукич, ала вместо да вкара хърватинът не нацели топката.

Вратарят Диего Беналио спаси удар на Робен в края на първата част и на почивката гостите губеха само с един гол разлика.

Байерн удвои аванса след страхотна игра на Ксердан Шакири. Новото попълнение на баварците остави на земята с финтове Налдо, после качи на главата на Манджукич на задната греда и хърватският нападател направи 2:0 в 57-ата минута.

Ново перфектно центриране направи резултата класически, а голмайстор отново беше Марио Манджукич. Този път Филип Лам проби отдясно и центрира отлично за Манджукич, който вкара втори гол с глава и направи 3:0.

След този пети пореден успех Байерн има пълен актив от 15 точки и вече е еднолично на върха. Айнтрахт направи 3:3 с шампиона Борусия (Дортмунд) и остава втори с 13. Волфсбург е 10-ти с 5 точки.

В друг мач от петия кръг Шалке 04 победи Майнц 05 с 3:0 на „Фелтинс Арена”.

Пред над 59 000 зрители Бенедикт Хьоведес спечели дузпа за „кралскосините” в 21-ата минута и тя бе превърната в гол от Джеферсън Фарфан, въпреки че вратарят Веткло хвана ъгъла.

Майнц се държеше в двубоя до последните минути, когато допусна още два гола.

9 минути преди края на редовното време Кристиян Фукс центрира и с глава Люис Холтби направи 2:0.

В самия край младият Юлиан Дрекслер излезе сам срещу вратаря, но не прояви егоизъм и пусна за Теему Пуки на празна врата за крайното 3:0.

Шалке е трети с 10 точки, Майнц остава 12-ти с 4.