Манчестър Сити смаза Олборг, но би само с 2:0

Отборът на Манчестър Сити направи един от най-силните си мачове през този сезон и победи с 2:0 датския Олборг в първата среща между двата отбора от осминафиналите на турнира за Купата на УЕФА. Възпитаниците на Марк Хюз правеха каквото си поискат на терена и само добрите намеси на вратаря на Олборг Заза предотвратиха по-изразителен резултат в срещата.

Домакините започнаха вихрено мача и наложиха тотален натиск. В 6-ата минута Кайседо стреля в аут от изгодна позиция, но само 2 минути след това нападателят на Сити успя да се разпише. Робиньо изведе добре Кайседо, който се освободи от опеката на бранител и с техничен удар с левия крак преодоля стража на гостите. Футболистите на Марк Хюз продължиха да атакуват и на два пъти Кайседо и веднъж Шон Райт-Филипс опитаха да застрашат вратата на гостите, но без успех.

Към 20-ата минута Олборг се посъвзе и на свой ред започна да реди атака след атака. В 21-та минута удар на Кака по диагонал бе избит от Шей Гивън, а малко по-късно отново съименникът на звездата на Милан пробва своя късмет, но този път изстрелът му премина встрани от целта. Стигна се обаче до 30-ата минута, когато блесна геният на Шон Райт-Филипс. Бившият футболист на Челси направи страхотен пробив, като тръгна от центъра на терена, стигна до границата на наказателното поле и с топовен удар прати топката в горния ляв ъгъл на Заза за 2:0. Олборг не се предаде и в още в следващата атака Аугустиносен можеше да отбележи, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 40-ата минута Робиньо направи серия от финтове, влезе в наказателното поле и стреля, но ударът му срещна тялото на Заза.

През втората част отново Манчестър Сити бе по-активният тим на терена и още в 46-ата минута Заза трябваше да спасява удар на Сабалета от далеч. В 55-ата минута Робиньо направи хубаво двойно подаване с Айрланд, след което се озова на добра позиция, стреля, но отново стражът на гостите спаси. Сити продължи да мачка своя съперник и Айрланд също бе близо до гола, но отново Заза спаси. В 73-ата минута Райт-Филипс можеше да вкара втория си гол, след като бе изведен сам срещу Заза, но отново стражът на гостите спаси своя отбор от трето попадение. И докато вратарят на Олборг се справяше отлично със задачите си, нападателите на тима изглеждаха напълно беззъби и почти не създадоха нищо по-опасно пред вратата на Гивън, с изключение на един удар с глава на резервата Курт. Минута преди края на редовното време Кака бе изведен на добра позиция, но ударът на бразилеца бе твърде неточен. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен.

Така съотборниците на Валери Божинов и Мартин Петров имат солидна преднина от 2 гола преди реванша на датска земя.

Манчестър Сити – Олборг 2:0
1:0 Кайседо 8’
2:0 Райт-Филипс 30’