Манчестър Сити прегази с лекота Лестър и отново диша във врата на Арсенал (ВИДЕО)

"Гражданите" стигнаха до успех с 3:1

Манчестър Сити не срещна особени трудности при домакинството си на Лестър от 31-ия кръг на Висшата лига и спечели 3:1 със силни начални 30 минути.

„Гражданите“ се изравниха по мачове (30) с Арсенал и вече имат 70 точки, на 3 зад „артилеристите“. „Лисиците“ се борят за своето оцеляване, като се намират на предпоследната 19-а позиция с 25 точки.

Двубоят започна ударно за Сити и домакините излязоха напред в резултата след едва пет минути игра. Родри подаде към Джон Стоунс, който стреля силно от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо право в горния ляв ъгъл за 1:0.

В 11-ата минута Уилфред Ндиди игра с ръка в наказателното си поле и това доведе до дузпа за Манчестър Сити. Тя бе изпълнена категорично от Ерлинг Холанд в 13-ата минута и преднината на домакините бе удвоена.

В 25-ата минута Кевин Де Бройне пусна извеждащ пас по конец за Ерлинг Холанд, който остана очи в очи с Даниел Иверсен, копна го елегантно и прати топката в мрежата му за трети път.

Това значително успокои Сити, който свали оборотите. В 61-ата минута Рияд Марез нанесе страховит удар от средно разстояние, който насочи към горния десен ъгъл, но Иверсен бе подготвен и се намеси.

В 72-ата минута Денис Прат имаше добра възможност да отбележи с удар от близка дистанция, но Едерсон спаси.

Три минути по-късно Лестър все пак успя да отбележи. Рикоширала топка падна в краката на Келеши Ихеаначо, който от близка дистанция не пропусна да накаже бившия си отбор.

Лестър натисна в следващите минути и опита да се възползва от спада в играта на Манчестър Сити, което доведе до напрежение за Едерсон, който в 86-ата минута се справи с удар на Джеймс Мадисън, а в добавеното време бе спасен от левия страничен стълб при изстрел на Ихеаначо.

Барселона отново е на второто място след успех над Сосиедад (ВИДЕО)

"Каталунците" победиха с 2:0 и изпревариха Жирона

Фиорентина обърна Монца и още гони зона "Европа"(ВИДЕО)

Ла Виола победи с 2:1 на "Франки" в последния мач от кръга в Серия А