3. Манчестър Сити мачка в Англия, Де Бройне вкара 4 (ВИДЕО)

Манчестър Сити мачка в Англия, Де Бройне вкара 4 (ВИДЕО)

„Гражданите“ разбиха Уулвс с 5:1 и са на 4 точки от защита на титлата

Манчестър Сити направи нова решителна крачка към защитата на титлата си в английската Висша лига.

Шампионите разбиха като гости Уулвърхемптън с 5:1 в отложен мач от 33-ия кръг и вече имат 89 точки на върха в класирането.

Две срещи преди края на сезона „гражданите“ имат аванс от 3 точки пред Ливърпул и със 7 попадения по-добра голова разлика.

С основен принос за това е Кевин де Бройне, който се разписа 4 пъти на „Молиню“ и наниза хеттрик до 24-ата минута.

Белгийският национал откри в 7-ата, но само 4 по-късно Леандер Дендонкер изравни след образцова контраатака.

Отговорът на Сити дойде 5 минути по-късно, тъй като в 16-ата падна вторият гол на Де Бройне, а в 24-ата дойде и третият. Четвъртият бе факт след час игра, докато крайното 5:1 оформи Рахим Стърлинг в 84-ата минута.

Двубоят започна ударно. Още в третата минута гостите организираха опасна атаката, но Фоудън не успя да засече центриране на Де Бройне.

Четири минути след това именно белгиецът откри резултата. Бернардо Силва с чудесно подаване зад гърба на Коуди намери плеймейкъра на Сити, който хладнокръвно стреля в далечния ъгъл. "Вълците" обаче много бързо отвърнаха на удара. В 11-ата минута домакините организираха перфектна контраатака, подхваната от Хименес, който изведе Нето отляво. Португалецът изчака подкрепа, след което намери Дендокер, който с удар от около 13 метра прати топката под плонжа на Едерсон за 1:1.

И този резултат не се задържа дълго. В 16-ата минута Де Бройне отново изведе Сити напред. Белгиецът с технично подаване опита пас към Стърлинг, Жозе Са излезе и блокира, но топката стигна отново до Де Бройне, който пак я прати във вратата. В 24-тата минута Де Бройне оформи своя хеттрик след чудесен удар от 20-ина метра, с който прати топката в далечния ъгъл. В самото начало на втората част Стърлинг прати топката за четвърти път във вратата на Са, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 60-ата минута Де Бройне отбеляза и четвъртия си гол. Белгиецът, Силва и Фоудън разиграха много добре. Джони опита да изчисти финалното центриране, но прати топката право в Де Бройне, който от десетина метра направи най-логичното - четири точни удара за него и четири гола. Седем минути след това гредата спаси Уулвърхемптън от нов гол след удар на Фоудън.

Неприятната новина за Гуардиола бе, че след контузията на Диаш травма получи и Аймерик Лапорт, който бе заменен от Нейтън Аке. След още няколко пропуска на Сити петият гол стана факт в 84-тата минута, когато на далечната греда Стърлинг подложи крак, за да засече центриране на Грийлиш. Секунди след това Стърлинг пропусна още една чиста ситуация, стреляйки на сантиметри встрани. В 90-ата минута Де Бройне бе близо до петия си гол, но ударът му срещна гредата.

Така Манчестър Сити взе пълния комплект точки и се нуждае от 4 в последните си 2 мача, за да стане за втора поредна година шампион на Англия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уулвърхемптън: Са, Боли, Коуди, Чикиньо, Джони, Дендонкер, Р. Невеш, Моутиньо, Айт-Нури, Хименес, Педро Нето;

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Фернандиньо, Лапорт, Зинченко, Родри, Гюндоган, Силва, Стърлинг, Де Бройне, Фоудън.

Нотингам изпревари Манчестър Юнайтед с дебютен домакински успех (ВИДЕО)

След 1:0 над Кристъл Палас

Лас Палмас с първа победа в Ла Лига (ВИДЕО)

10 от Валенсия паднаха вкъщи с 2:3 след обрат в битката на дъното

В Италия: Монца се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След класика при визитата си на Верона в Серия А

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ

Анчелоти: Искам Мбапе да вкарва голове, не да пресира

"Искам от него същото, което изисквах и от Карим Бензема", заяви треньорът на Реал Мадрид