Манчестър Сити елиминира Копенхаген след 2:1 на „Дъ Сити Ъф Манчестър”

Отборът на Манчестър Сити достигна до ¼- финалите на турнира за Купата на УЕФА, след като успя да победи тима на Копенхаген с 2:1 в среща-реванш играна на стадион „Дъ Сити Ъф Манчестър”. Първият двубой в Дания завърши 2:2, но днес „гражданите” успяха да се доберат до победата и така се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Срещата започна с леко предимство за домакините, които основно чрез своята звезда Робиньо се опитваха да преодолеят отбраната на гостите. Като цяло първото полувреме не предложи нищо по-интересно на зрителите. Действията се развиваха основно в центъра на терена, където преобладаваха единоборствата. Двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат, за съжаление на феновете дошли да наблюдават двубоя.

Второто полувреме беше далеч по-интересно от първото. Домакините овладяха инициативата още в началото и започнаха неспирни атаки към противниковата врата в търсене на победата. Натискът им стана прекалено силен и в 73-тата минута дълъг пас на Сабалета зад отбраната на гостите бе достигнат от Крейг Белами, който пусна топката под плонжа на Кристиансен за 1:0. След гола „гражданите” продължиха да атакуват в опита си да решат мача. В 80-тата минута Робиньо проби отляво и върна топката в наказателното поле на гостите, където отново Белами с мощен шут я прати в мрежата на Копенхаген за 2:0. В даденото от съдията продължение, резервата на Копенхаген Винегард успя да отбележи почетното попадение за гостите за 1:2. За тяхно съжаление обаче това попадение не успя да им помогне да се класират за следващата фаза на турнира.

Манчестър Сити – Копенхаген 2:1

1:0 Белами 73’
2:0 Белами 80’
2:1 Вингард 90’