3. Малшанс лиши Рома от успех над Болоня (ВИДЕО)

Малшанс лиши Рома от успех над Болоня (ВИДЕО)

Мохамед Салах с три греди и гол за 1:1

Рома стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Болоня в последния мач от XXXII Кръг на Серия „А”.

Столичани нямаше как да разчитат на наказания Раджа Наинголан, но за сметка на това Даниеле де Роси се завърна след травма и бе титуляр.

Домакините започнаха добре и Стефан Ел Шаарави вкара попадение, отменено заради засада, а малко след това Асане Диавара изчисти почти пред голлинията.

В 23-ата минута Рома имаше троен шанс, но Мохамед Салах нацели гредата, а после в сила влезе правилото за пропуснатите възможности и гостите поведоха противно на логиката.

Това се случи в 25-ата минута след свободен удар и изстрел с глава на Лука Росети, минал през ръцете на Войчех Шчесни.

На почивката Лучано Спалети пусна в игра ветерана Франческо Тоти, а малко след подновяването на играта Салах нацели гредата за трети път в срещата.

Все пак логичното се случи в 50-ата минута, когато Тоти изведе египтянинът и той изравни – 1:1.

След това обаче Болоня доигра мача много организирано и взе точка от „Олимико”, благодарение на която вече има 37 в своя актив.

Рома пък е с 64, като изостава с 6 от втория Наполи и има с точно толкова повече от четвъртия Интер.