3. Малага шокира Реал Мадрид без Касияс на "Росаледа" (ВИДЕО)

Малага шокира Реал Мадрид без Касияс на "Росаледа" (ВИДЕО)

"Лос бланкос" претърпяха поражение с 2:3

Реал Мадрид претърпя тежко поражение като гост на Малага с 2:3 в мач от 17-ия кръг на Примера.

Домакините откриха резултата в 49-ата чрез Франсиско Аларкон, но след автогол на Серхио Санчес в 66-ата "лос бланкос" изравниха. С попадения 73-ата и 76-ата минута обаче Роке Санта Крус отново изеде Малага напред, преди Бензема да намали преднината на съперника в 82-ата.

Изненадващото на вратата на гостите вместо Икер Касияс застана Антонио Адан. Футболистите на Реал Мадрид показаха, че са истински кавалери преди мача като облякоха фланелки в подкрепа на възстановяващия се след операция Тито Виланова.

Срещата започна с натиск на мадридчани, но на няколко пъти Кристияно Роналдо и компания не бяха съсредоточени при завършващия удар.

От своя страна домакините трудно стигаха до стрелкови позиции и почти не застрашаваха резервния страж на Реал.

След почивката обаче футболистите на Малага изглежда решиха, че нямат какво да губят и се впуснаха в атака. Техният натиск бързо даде резултат, след като в 49-ата минута Франсиско Аларкон се разписа от петнайсетина метра.

Стъписаните мадридчани не успяха да реагират веднага, но постепенно се окопитиха и успяха да стигна до изравнително попадение, макар и с известна доза късмет, след като Серхио Санчес си отбеляза нелеп автогол.

Вместо да се втурнат напред в търсене на победно попадение обаче, гостите получиха нови две. В 73-ата минута дойде моментът на Роке Санта Крус, който направи добавка от непосредствена близост след като удар на Хоакин не попадна в целта.

Само три минути по-късно същата смъртоносна комбинация Хоакин - Санта Крус доведе до нов гол пред невярващите погледи на "белите".

Гостите така и не съумяха да се съвземат от шока и стигнаха само до намаляване на резултата в 82-ата минута, когато точен бе Бензема, след асистенция на Йозил.

Така отборът на Малага се изкачи на четвърта позиция с актив от 31 точки, на две зад третия Реал. Мадридчани пък вече изостават на цели 16 от лидера Барселона.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман