3. Магичен Раул разпиля Байерн (видео)

Магичен Раул разпиля Байерн (видео)

„Кралско-сините” от Шалке разбиха шампиона с 3:1 в контрола

Раул вече официално е любимец на феновете на Шалке, макар още да не е дебютирал в Бундеслигата или Шампионската лига. Легендата на Реал (Мадрид) се разписа на два пъти при победата с 3:1 над шампиона Байерн (Мюнхен) по-рано днес. „Кралско-сините” буквално разбиха отбора на баварците, който бе съставен предимно от футболисти от школата на клуба.

Мюжич даде аванс на Байерн още в 5-ата минута, след като получи топката на празна врата от Соса. В 25-ата минута обаче Шалке изравни, а Раул попадна в прегръдките на своите съотборници. Еду проби добре отляво, преодоля вратаря с техничен удар, а топката срещна гредата, след което Раул я довкара на празна врата за 1:1.

Само 2 минути по-късно самият Еду реализира за 2:1, след като получи топката отдясно и с премерен удар с левия крак вкара в долния ляв ъгъл за 2:1.

След още няколко минути падна нов гол във вратата на Байерн, а „Фелтинс Арена” избухна в аплодисменти. Раул се пребори за една топка пред наказателното поле и неочаквано реши да прехвърли вратаря на Байерн – топката бе в мрежата на баварците, а Раул вече бе героят за Шалке – 3:1.

За Шалке: Нойер, Пападопулос, Матип, Метцелдер, Хао, Фарфан, Ракитич, Шмитц, Баумйохан, Раул, Еду

За Байерн: Майер, Тимошчук, Демикелис, Хаас, Контенто, Отъл, Алаба, Пранич, Соса, Мужич, Олич