3. Ливърпул взе своето в люто дерби на Мърсисайд (ВИДЕО)

Ливърпул взе своето в люто дерби на Мърсисайд (ВИДЕО)

„Червените“ останаха в битката за титлата след масови сблъсъци и 2 гола с глава

Ливърпул постигна дубъл над своя местен съперник Евертън, след като го победи с 2:0 в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените“ спечелиха 240-ото издание на мърсисайдското дерби след 2 попадения с глава, дело на крайния бранител Анди Робертсън и на резервата Дивок Ориги, за да се доближат отново на точка от лидера Манчестър Сити.

Успехът е под номер 97 за клуба в „Дербито на приятелството“, което отново предложи много емоции, сблъсъци на терена между футболисти, отменена дузпа за гостите, фрапантни пропуски и голяма драма до последния съдийски сигнал.

Веднага след началния такъв хората на Юрген Клоп овладяха инициативата, но това сякаш влизаше в плановете на „карамелите“, които стояха много добре подредени в защита и използваха всеки шанс за контраатака.

Първият удар на домакините към вратата на Джордан Пикфорд дойде чак в 22-ата минута, когато Садио Мане стреля от дистанция, но над гредата.

Не след дълго Антъни Гордън падна в наказателното поле и първоначално получи дузпа, но след намеса на ВАР решението на съдията бе заменено с жълт картон за симулация.

В 31-ата минута Диого Жота получи от Робъртсън в наказателното поле, ала стреля покрай вратата, а 3 по-късно Ричарлисон изведе Дукуре зад защитата, но и той стори същото.

Точно преди почивката се стигна до масови сблъсъци между играчи на терена, тъй като Ричарлисон падна на терена и остана да лежи на тревата, ала Ливърпул не извади топката. В опит да стори това пък Дукуре извърши грубо нарушение срещу Фабиньо, което доведе до меле в центъра на терена.

Така почивката дойде при нулево реми, ала след нея домакините повишиха оборотите. Последва двойна смяна на Юрген Клоп, който включи в игра Луис Диас и Дивок Ориги, а това веднага даде резултат.

В 62-ата минута комбинация между Ориги и Салах завърши с центриране на египтянина към далечната греда, където топката стигна до Анди Робъртсън, който с глава я прати в мрежата.

След това Евертън се опита да отговори, но 5 минути преди края на редовните 90 именно Диас центрира към Ориги и той с глава оформи крайното 2:0.

Така Ливърпул продължава битката за титлата с Манчестър Сити.

„Червените“ са със 79 точки, докато „гражданите“ имат 80 в своя актив при оставащи 5 мача до края. Евертън от своя страна вече е в зоната на изпадащите с 29 точки, на 2 от спасителната 17-а позиция.

Ливърпул - Евертън 2:0
1:0 Робертсън (62)
2:0 Дивок Ориги (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Кейта, Тиаго, Жота, Мане, Салах;

Мениджър: Юрген Клоп;

ЕВЕРТЪН: Пикфорд, Колмън, Миколенко, Алан, Холгейт, Годфри, Гордън, Дукуре, Айоби, Грей, Ричарлисон;

Мениджър: Франк Лампард.

Нотингам изпревари Манчестър Юнайтед с дебютен домакински успех (ВИДЕО)

След 1:0 над Кристъл Палас

Лас Палмас с първа победа в Ла Лига (ВИДЕО)

10 от Валенсия паднаха вкъщи с 2:3 след обрат в битката на дъното

В Италия: Монца се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След класика при визитата си на Верона в Серия А

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ

Анчелоти: Искам Мбапе да вкарва голове, не да пресира

"Искам от него същото, което изисквах и от Карим Бензема", заяви треньорът на Реал Мадрид