3. Ливърпул се възползва по шампионски от грешките на конкурентите и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суарес вкара за 4:0 над Тотнъм и подобри рекорд на Фаулър, "Анфийлд" вече вярва в 19-ата

Ливърпул е новият лидер във временното класиране на английската Висша лига.

Мърсисайдци затвърдиха фантастичната си форма, разбивайки Тотнъм с 4:0 на своя „Анфийлд” в мач от XXXII кръг на Премиършип. Така те изпревариха с 2 точки Челси и вече са с 4 пред третия в таблицата тим на Манчестър Сити, макар че „гражданите” имат с два мача по-малко в актива си.

С осмата си последователна победа за първенство Ливърпул се възползва максимално от грешните стъпки на конкурентите за титлата, след като Челси загуби от Кристъл Палас (0:1), а Манчестър Сити направи равен с Арсенал (1:1) в събота.

Двубоят срещу шестия в таблицата състав на Тотнъм започна отлично за домакините, тъй като те поведоха още с първата си атака. Във втората минута Рахим Стърлинг изведе Глен Джонсън, а той центрира прострелно към вратарското поле, където Юнес Кабул вкара с пета топката в собствената си мрежа и даде аванс на „червените”.

В 24-ата минута партньорътна френския капитан на „шпорите” в центъра на защитата Ян Вертонген се контузи и бе заменен принудително от Майкъл Доусън. Едва появил се на терена, англичанинът сгреши и след рикошет в тялото му топката попадна на пътя на Луис Суарес, а това можеше да доведе само до едно – удвояване на резултата.

Уругваецът вече има 29 попадения на сметката си и така подобри рекорда на Роби Фаулър за най-много голове в един сезон с екипа на Ливърпул.

Суарес можеше да направи преднината на домакините класическа в 41-ата минута, когато Рахим Стърлинг сложи топката на главата му, но Уго Лорис се намеси фантастично, а после и гредата помогна на гостите.

Нищо обаче не успя да ги спаси в 55-ата минута, в която Фелипе Коутиньо вкара красиво попадение, разписвайки се за първи път през сезона на „Анфийлд”.

Последва фрапантен пропуск на Джордан Хендерсън, но именно след негово изпълнение на пряк-свободен удар в 75-ата минута падна четвъртото попадение в срещата, оказало се и последно.

Така Ливърпул постави ново клубно постижение за най-много отбелязани попадения на „Анфийлд” във Висшата лига, като новият рекорд сочи 48 гола.

Освен това, хората на Брендън Роджърс останаха без загуба в 13 мача, след като преди тях отстъпиха с резултат 1:2 пред Манчестър Сити и Челси. Сега те ще имат възможност да вземат реванш от двата съперника и да грабнат първа шампионска титла от сезон 1989/90, тъй като на 13 април приемат „гражданите”, а на 27-ми са домакини на Челси.

Турция обърна Исландия в голово шоу

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?