3. Ливърпул с категоричен успех в реванша срещу ФК Гомел (ВИДЕО)

Ливърпул с категоричен успех в реванша срещу ФК Гомел (ВИДЕО)

Английският тим надделя над белоруския си съперник с класическото 3:0 в мача на "Анфийлд"

Ливърпул постигна победа и във втория си мач срещу ФК Гомел от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Тази вечер в срещата на „Анфийлд” мърсисайдци се наложиха над белоруския тим с 3:0, а в първия мач, игран в Беларус, английският тим успя да победи с 1:0.

По този начин тимът на Брендън Роджърс продължава в следващата фаза, отстранявайки ФК Гомел с общ резултат 4:0 от двата мача.

Ливърпул бе по-добрият отбор на терена в реванша тази вечер и успя да излезе с гол напред в 21-ата минута, когато новото попълнение на мърсисайдци Фабио Борини успя да прати кълбото в противниковата врата. До почивката домакините успяха да достигнат до още едно попадение. То бе дело на капитана на отбора – Стивън Джерард, в 42-ата минута.

През втората част мърсисайдци продължиха да се представят на ниво и в 72-ата минута достигнаха до трето попадение. Автор на третия гол за Ливърпул бе бранителят Глен Джонсън.

По този начин мърсисайдци си осигуриха място в плейофния кръг на Лига Европа. Иначе в първия кръг от новия сезон на Висшата лига тимът на Брендън Роджърс гостува на Уест Бромич Албиън.