3. Ливърпул разби Юнайтед и е на върха (ВИДЕО)

Ливърпул разби Юнайтед и е на върха (ВИДЕО)

Мърсисайдци изнесоха лекция с 4 гола на „Анфийлд“

Ливърпул постигна 70-ата си победа в дербито с Манчестър Юнайтед.

Мърсисайдци доминираха тотално и спечелиха с категоричното 4:0 отложения сблъсък с „червените дяволи“ от 30-ия кръг на Висшата лига.

Така хората на Юрген Клоп се насладиха на успех в 209-ото издание на английската класика и оглавиха временното класиране на Премиършип.

Те събраха 76 точки, като вече имат с 2 повече от шампиона Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.

Точни във вторник вечер бяха Луис Диас, Мохамед Салах и Садио Мане като последните двама се отчетоха и с асистенции, а египтянинът вкара 2 пъти.

След третата си поредна загуба в дербито гостите останаха с 54 пункта, на 3 от четвъртия Тотнъм, а и с един изигран двубой повече. Те имат равни точки с шестия Арсенал, макар „топчиите“ да са изиграли с 2 срещи по-малко от „червените дяволи“.

Наставникът им Ралф Рангник изненада с титулярния състав, в който заложи на трима централни защитници, включително Фил Джоунс, стартирал за едва втори път в мач от Висшата лига през сезона.

Това обаче не се оказа печеливш ход, защото домакините откриха резултата след по-малко от 5 минути игра.

Луис Диас прати топката в мрежата на Де Хеа в 278-мата секунда, след образцова контраатака, за да даде аванс на Ливърпул – 1:0.

В седмата минута на срещата пък феновете на „Анфийлд“ подкрепиха с аплодисменти звездата на „червените дяволи“ Кристиано Роналдо, който в навечерието на срещата загуби нероденото си дете и логично остана извън групата за срещата, редом с контузените Рафаел Варан, Люк Шоу, Единсон Кавани и Фред.

Междувременно и Пол Погба получи травма, така че бе принудително заменен от Джеси Лингард още преди да са изтекли първите 10 минути на срещата.

В 12-ата пък Диас пробва с глава да удвои резултата, ала топката кацна върху мрежата на вратата.

Десет минути по-късно Ливърпул вкара изключително красив втори гол.

След многоходова акция в половината на Юнайтед топката стигна до Садио Мане, който с майсторско докосване изведе Мохамед Салах сам срещу вратаря.

Египтянинът хладнокръвно се разписа, реализирайки първия си гол от над месец насам – 2:0.

В 35-ата минута Диас прати за трети път топката в мрежата на Юнайтед, но този път попадението бе отменено заради засада.

Ливърпул продължи доминацията си до почивката и се оттегли с аванс от 2 гола, докато Манчестър Юнайтед не можа да направи дори опит за удар през първите 45 минути на „Анфийлд“.

Това накара наставника на гостите да замени защитника Джоунс с крилото Джейдън Санчо преди началото на второто полувреме, което започна доста по-равностойно от първото.

Именно Санчо нанесе първия удар за Юнайтед в 54-ата минута, но твърде слабо и право в ръцете на вратаря Алисон.

„Червените дяволи“ опитаха да върнат един гол и сякаш за кратко овладяха инициативата, но в 68-ата минута получиха трети.

Садио Мане завърши с едно докосване контраатака на Ливърпул, за да оформи класиката и окончателно да сложи точка на спора – 3:0.

Само на интригата обаче, защото в 85-ата минута Салах се разписа за втори път в мача след нова контраатака и оформи крайното 4:0.

Така Ливърпул остана без загуба през календарната година във Висшата лига, а в края имаше шанс да повтори успеха над Юнайтед в първия мач през сезона на „Олд Трафорд“, когато спечели с 5:0, но в последния миг изстрелът на Салах бе блокиран.

Ливърпул – Манчестър Юнайтед 4:0
1:0 Луис Диас (5)
2:0 Мохамед Салах (22)
3:0 Садио Мане (68)
4:0 Мохамед Салах (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Тиаго, Диас, Мане, Салах;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дало, Линдельоф, Магуайър, Фил Джоунс, Уан-Бисака, Погба, Матич, Бруно Фернандеш, Еланга, Рашфорд;