3. Ливърпул обърна Уулвс и завзе първото място в Англия (ВИДЕО)

Ливърпул обърна Уулвс и завзе първото място в Англия (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" получиха ранен удар, но в края изковаха трите точки

Ливърпул надви с 3:1 Уулвърхемптън в ранния мач от съботната програма на Висшата лига. "Мърсисайдци" трябваше да се помъчат до 85-та минута, за да направят пълен обрат, а в заключителните минути Харви Елиът реши всичко в тяхна полза.

Само 7 минути след първия съдийски сигнал бе отбелязан гол. Уулвърхемптън започна силно и заслужено стигнаха до аванс в резултата. Педро Нето с дрибъл навлезе в половината на мърсисайдци. Преодоля елементарно няколко футболисти в "червено" и центрира остро по земя. Хуанг Хи-Чан се оказа сам на втора греда и преодоля Алисон с едно докосване.

В 33-та минта домакините едва не поведоха с 2 гола. Педро Нето прекара топката през краката на Джо Гомез на левия фланг. От там прати меко центриране към Куня, но бразилецът се поколеба с коя част на тялото да отиграе топката и в крайна сметка пропусна чисто положение.

В 55-та минута гостите изравниха. Жота пусна хутър пас към Салах. Египтянинът прати острър пас успоредно на голлинията, където Гакпо на празна врата се разписа. след гола Клоп замени нидерландския атакуващ футболист.

В 85-та минута мърсисайдци направиха пълен обрат. Салах подаде в наказателното поле където Анди Робъртсън се беше оказал на стрелкова позиция и матира Жозе Са, а в първата минута на продължението бомбен шут на Харви Елиът се отклони от противников играч и оформи крайното 3:1.

Така Ливърпул поне временно се настани на първото място в класирането с 13 точки - една пред Манчестър Сити, но шампионите са с мач по-малко, докато "вълците" са с едва 3 точки на 15-та позиция.

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Шампионската лига

Шави вариант за Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Барселона Шави Ернандес е един от вариантите за заместник на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж