3. Лион помрачи мач номер 100 на Буфон в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лион помрачи мач номер 100 на Буфон в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Хлапетата" си тръгнаха с 1:1 срещу "Старата госпожа", Петев и 10-те от Динамо отнесоха 4 гола в Севиля

Лион развали стотния мач на Джанлуиджи Буфон в Шампионска лига и напълно заслужено си тръгна с точка от Торино след 1:1 в група H на турнира, а дори можеше и да спечели. Игуаин откри от пресилена дузпа в 13-ата минута, но Корентин Толисо изравни след центриране от фаул в края на мача.

По същото време Динамо (Загреб) на Ивайло Петев беше разбит с 0:4 в Севиля и андалусийците водят в групата с 10 точки, следвани от Юве с 8. Лион има 4, а Динамо (Загреб) остава без нито една точка.

На „Ювентус Стейдиъм” Лемина беше наказан след червения картон във Франция преди две седмици, а Маркизио играеше първия си мач в Шампионска лига от февруари насам. За Джиджи Буфон това беше мач номер 100 в турнира, а Макс Алегри изневери на любимото 3-5-2, за да заложи на 4-3-1-2 с Миралем Пянич зад Игуаин и Манджукич.

В началото Пянич беше спрян с правилна засада, а Буфон спаси с крак нисък изстрел на Мачей Рибус от малък ъгъл. Манджукич беше изведе на чиста позиция, вратарят се справи добре и успя дори да лови шута по диагонала.

Ювентус получи пресилена дузпа, когато Игуаин пусна по земя за Стураро в наказателното поле и той падна след бутане в гърба от младия Муктар Диакаби. Бьорн Куйперс веднага посочи бялата точка, а Игуаин уверено насочи в долния ъгъл за 1:0 и стотен негов гол след пристигането му в Италия през 2013-а.

Пет минути преди почивката Манджукич отне от защитник и поднесе на тепсия за Игуаин, който прехвърли вратата от 10-ина метра сам срещу вратаря.

Ювентус проспиваше втората част и просто искаше да разиграва, чакайки минутите да се изнизват. Лион имаше други планове и заслужено стигна до изравнителен гол в 84-ата минута, когато Рашид Гезал центрира отлично от фаул, а Корентин Толисо отблизо простреля Буфон за 1:1. Лаказет беше в засада при центрирането, но не влияеше на играта и голът беше редовен.

През втората част "бианконерите" играеха толкова разконцентрирано, че в един момент Стефано Стураро стана за смях, когато абсолютно необяснимо си подритна топката напред и като заблуден лабрадор я търсеше някъде зад себе си в комично и тъжно отиграване.

Попадението в мрежата на Буфон е първото, което той допуска този сезон в Шампионска лига и дойде след 32 удара в очертанията.

В последната 94-а минута Бардзали сгреши и Лаказет излезе сам срещу Буфон, но стреля във външната страна на мрежата и Ювентус се спаси от загуба на собствен терен, а Алегри бесен се отправи към тунела след последния сигнал.

Воденият от Ивайло Петев Динамо (Загреб) претърпя втора загуба с 0:4 в групата, този път като гост на Севиля, след като хърватите играха цяло второ полувреме с човек по-малко на „Рамон Санчес Писхуан”.

Ливакович спаси по чудесен начин удар на Н’Зонзи с глава след късо изпълнен корнер в 22-ата минута, но в 31-ата Лусиано Вието дриблира между двама защитници и от малък ъгъл със сила набута зад голлинията за 1:0.

Веднага след гола Фернандеш изпусна първия голов шанс за Динамо, а в добавеното време на първата част Петър Стоянович получи ненужен втори жълт картон и остави гостите с 10 човека.

С човек повече Севиля методично натискаше. Хубава продължителна атака позволи на Витоло да изведе Ескудеро в 66-ата минута и той насочи в долния десен ъгъл за 2:0.

10 минути преди края Н’Зонзи, един от най-добрите на терена, стигна до гол с глава след корнер за 3:0.

След няколко пропуска резервата Бен Йедер коригира мерника и покачи на 4:0 в 87-ата минута.