3. Лион хвърли в ада Реал насред "Бернабеу"

Лион хвърли в ада Реал насред "Бернабеу"

"Ел галактико" не успя за шести пореден път да мине осминафиналите в Шампионската лига

Реал Мадрид изтърпя поредното си фиаско в Шампионската лига. Нео-галактическият отбор на Мануел Пелегрини се сгромоляса насред „Сантяго Бернабеу”, след като направи 1:1 с Лион. Така „ел галактико” отпадна шести пореден път на осминифанал в най-престижния клубен футболен турнир.

Кристиано Роналдо откри резултата със страхотно изпълнение още в 6-ата минута на мача, но босненецът и бивш младежки национал на Люксембург Миралем Пянич в 72-ата минута смълча осемдесетте хиляди на стадиона, след което Реал изпадна в дупка, от която не можа да излезе.

Мачът започна впечатлявщо за домакините. Натискът на „белия балет” започна още от първата секунда. Лион изпълниха първи център, топката бе отнета от Игуаин, който моментално изведе Кака, а той се оказа сам срещу вратаря Лорис, но последният успя да излезе навреме и да парира изстрела на Кака.

Само шест минути след това обаче Реал откри резултата. Гути пусна страхотен пас към Роналдо, а топката прелетя цялата половина на Лион. Кристиано навлезе на скорост в наказателното поле и с безпощаден изстрел с левия крак я мушна между краката на Лорис.

Едното попадение аванс не бе достатъчно за Реал и те продължиха да натискат. Малко след гола Игуаин сложи топката на главата на Роналдо, след изпълнение на корнер, но португалецът стреля в аут.

В 25-ата минута се стигна до най-фрапантния пропуск пред вратата на Лион. Игуаин получи много добро извеждащо подаване през центъра, мина вратаря на гостите, който бе излязъл на границата на наказателното поле, след което трябваше само да намери очертанията на опразнената от Лорис врата, но ударът му намери гредата.

Две минути по-късно отново Игуаин бе виновен пред съотборниците си. Кака подаде страхотен пас в наказателното поле към него, а той трябваше да подаде към Роналдо, но реши да стреля, а Лорис със страхотна намеса спаси вратата си от второ попадение.

Все пак играчите на Лион успяха да достигнат до положение пред вратата на Реал. В 34-ата минута Гову проби страхотно по дясното крило и подаде на точката на дузпата, където бе Макун, но голмайсторът от първата среща не успя да уцели добре топката и Рамос успя да я изчисти.

Така завърши първата част. През втората Лион започна с две смени, които се оказаха доста ползотворни. Още в 47-ата минута се стигна до първата възможност пред гостите. Играчите стигнаха до корнер, а Касияс не се справи по най-добрия начин, но все пак защитник на Реал успя да изчисти.

След това Калстрьом направи страхотен пробив по лявото крило, преди да подаде на Гову, пред наказателното поле, който не се поколеба и стреля, но Касияс улови топката.

Едва 10 минути след подновяването на срещата играчите на Пелегрини успяха да достигнат до положение чрез Кака, който отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. От последвалата атака играч на Лион успя да отправи изстрел към вратата на Реал, но Касияс със страхотна намеса успя да избие топката.

С навлизането в 60-ата минута двата отбора започнаха да играят много по-предпазливо. Всички на терена осъзнаваха, че едно попадение ще бъде фатално.

Гол обаче падна в 75-ата минута и той за ужас на всички в Мадрид бе за Лион. Страхотен пас на Лисандро към Пянич в наказателното поле озова босненеца на страхотна стрелкова позиция и от границата на малкия пеналт той разстреля от воле Касияс.

След попадението играчите на Пелегрини направиха всичко възможно да вкарат гол, но не стигнаха до нищо опасно. За сметка на това на два пъти играчи на френския отбор се озоваваха очи в очи с Касияс. Първо Лисандро Лопес стреля встрани сам срещу Касияс, а след това Делгадо, който на няколко пъти не пред втори жълт картон в мача, пропусна нов страхотен шанс за тотална победа в Испания.

Реал (Мадрид) – Олимпик (Лион) 1:1

1:0 Роналдо 6’