3. Лидерът Борусия неочаквано стъпи накриво и остава живи шансовете на преследвачите си (видео)

Борусия Мьонхенгладбах надви първия в класирането

Лидерът в Първа Бундеслига на Германия Борусия Дортмунд неочаквано стъпи накриво в гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах от 31-ия кръг на шампионата. Намиращият се на първото място в класирането тим загуби с 0:1 в гостуването си на последния преди този кръг и по този начин остави живи надеждите на преследвачите си за триумф.

През първата част Борусия Дортмунд бе по-активният тим и този, който създаде повече ситуации, но така и не успя да реализира. Гьотце, Бендер и Суботич направиха по няколко пропуска и по този начин вратата на домакините се запази без гол. За разлика от своя съперник, Мьонхенгладбах достигна до попадение, което падна в 35-ата минута и бе дело на Мохамаду Идрису, който с хубав удар преодоля Роман Вейденфелер.

През вторите 45 минути Борусия Дортмунд не спря да пропуски, а може би най-чистата ситуация пред гостите дойде в 68-ата минута, когато Марио Гьотце прати топката в напречната греда. Изравнителен гол обаче така и не падна и по този начин Борусия записа четвърта загуба от началото на сезона.

Въпреки това тимът продължава да е лидер с актив от 69 точки, на пет пред втория Байер Леверкузен, като до края на шампионата остават три кръга. Борусия Мьонхенгладбах вече има 29 точки и въпреки че изглежда един от сигурните изпадащи, все още има шансове за оцеляване при постигане на добри резултати в последните три мача.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени