Леверкузен направи за смях шампиона Байерн (ВИДЕО)

"Аспирините" се подиграха на гранда от Мюнхен

Байер Леверкузен продължи страхотното си представяне от началото на сезона, като победи шампиона Байерн Мюнхен с 3:0 на "БайАрена" в двубой от 21-вия кръг на Бундеслигата. Йосип Станишич, Алехандро Грималдо и Жереми Фримпонг донесоха успеха на "аспирините".

След успеха момчетата на Чаби Алонсо вече имат актив от 55 точки на върха, докато Байерн остава втори с 50.

Домакините поведоха в резултата в 18-ата минута на двубоя, когато Роберт Андрих центрира към Йосип Станишич, а хърватинът преодоля Мануел Нойер с хубав удар за 1:0.

В 23-ата минута Нойер успя да се намеси при удар на Нейтън Тела, който засече центриране към средата на вратата, пазена от германския национал. От последвалия корнер капитанът на Байерн пак се отличи с намеса след удар с глава на Йонатан Та.

Байерн нанесе първия си точен удар в 27-ата чрез Мазарауи, който обаче не беше труден за спасяване.

В 42-ата минута Адли излезе сам срещу Нойер, но Упамекано успя да го стигне и да му избие топката.

Втората част започна с ново попадение за "аспирините". В 50-ата минута Нейтън Тела подаде на Алехандо Грималдо, който бе оставен непокрит и прати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

В 63-ата минута Алехандро Грималдо центрира от корнер, а топката "кацна" върху напречната греда.

Две минути след това Едмон Тапсоба се намеси решаващо, като не позволи на Лерой Сане да отправи удар към вратата на Храдецки.

В 88-ата минута Жереми Фримпонг овладя перфектно пас в наказателното поле, но прати топката в страничния стълб на вратата, пазена от Нойер.

В петата минута на добавеното време на двубоя Фримпонг оформи крайното 3:0 за "аспирините".

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри