Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Байер Леверкузен постигна безценна победа с 1:0 като гост на Унион Берлин в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата, с което „аспирините“ вече са на една победа от детронирането на Байерн Мюнхен от трона в германския футбол и сядането на Байер за пръв път на него.

Единственото попадение на „Старото лесничейство“ отбеляза Флориан Вирц, с което тимът на Чаби Алонсо събра 76 точки в актива си и се намира на цели 16 пред втория Байерн при оставащи 6 мача до края на сезона.

Мачът в Източен Берлин започна по-добре за гостите, които в 11-ата минута можеха да поведат след удар на Алехандро Грималдо, но вратарят Фредерик Рьонов направи страхотно спасяване.

Четири минути след това стражът на Унион се отличи с нова добра намеса, този път при удар на Борха Иглесиас.

Малко преди изтичането на половин час Грималдо получи топката от Нейтън Тела, но ударът му мина покрай левия страничен стълб.

Унион бе близо до попадение в 36-ата минута, когато Кристофър Тримел комбинира с Робин Гозенс, но той не успя с глава да намери очертанията на вратата.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Гозенс получи жълт картон, който бе втори за него и така той бе изгонен.

Секунди по-късно Кристофър Тримел игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията не бе видяна ясно от съдията и затова Бенямин Бранд използва ВАР, за да провери дали е имало игра с ръка. След като се увери, че такава е имало, съдията отсъди дузпа за гостите.

Зад топката застана Флориан Вирц, който не сбърка и в 8-ата минута на добавеното време на първото полувреме даде аванс на своя тим.

След почивката хората на Чаби Алонсо имаха още положения за гол, но Фредерик Рьонов спаси два удара на Амин Адли и един на Нейтън Тела. Това обаче не бе достатъчно за Унион и Байер Леверкузен се поздрави с ценния успех по пътя към титлата в Германия.