3. Левандовски и компания се подиграха с борещия се за оцеляване Хамбургер (ВИДЕО)

Левандовски и компания се подиграха с борещия се за оцеляване Хамбургер (ВИДЕО)

Футболистите на Байерн поздравиха с категоричното 8:0 Карло Анчелоти за юбилейния му мач 1 000

Лидерът в Германия Байерн Мюнхен поправи грешката си след равенството с Херта преди седмица и в днешния 22-и кръг пред 75 хиляди на „Алианц Арена” разсипа с 8:0 борещия се за оцеляване в елита Хамбургер. В  главен палач на Хамбургер се превърна Роберт Левандовски, който се отчете с хеттрик, резервата Колман вкара два, а с по един се блеснаха Алаба, Видал и Робен, с което зарадваха и Карло Анчелоти за юбилейния му мач 1 000 като треньор.

Хамбургер успя да удържи суха мрежата до 17-ата минута, когато Артуро Видал се разписа след асистенция на Мюлер.

Левандовски отвори головата си сметка в мача в 24-ата минута след точно изпълнена дузпа, а в 42-ата добави нов гол в нея и Байерн се оттегли с комфортна преднина на почивката.

Кошмарът за гостите продължи и след почивката, като Левандовски оформи своя хеттрик в 54-ата.

Две минути по-късно Алаба покачи на 5:0.

Хамбургер си отдъхна за момент в 57-ата, когато Левандовски бе сменен, но три по-късно в игра влезе и Кингсли Коман, който продължи започнатото от поляка.

Само 5 минути след появата си на терена Коман се разписа за 6:0, а в 69-ата вкара и втори.

В края на мача Робен оформи разгромното 8:0 за Байерн, който е лидер в класирането с вече 53 точки, на пет от втория Лайпциг, също постигнал победа в днешния кръг.

Хамбургер остава в зоната на изпадащите – 16-о място и 20 точки в актива.

След неприятната загуба с 2:4 от Атлетик от Атлетико Мадрид в Шампионска лига днес Байер Леверкузен допусна ново поражение и пак на свой терен, този път от гостуващия Майнц.

Гостите вкараха два бързи гола, като първо точен бе Щефан Бел в 3-ата минута, а осем по-късно Юзтунали удвои.

„Аспирините” имаха близо 80 минути, в които да обърнат нещата в своя полза, но така и не стигнаха дори до почетен гол.

Леверкузен остава 8-и с 30 точки, а Майнц се изкачва в класирането и вече е 10-и с 28 пункта.

Борусия Дортмунд също спечели три точки в днешния кръг, след като вкара три безответни гола при гостуването на Фрайбург.

Точни за „жълто-черните” бяха Сократис Папастатопулос в 13-ата и на два пъти Обамеянг (55`; 70`).

Дортмунд остава на трета позиция с 40 точки, на 13 от лидера Байерн и осем зад Лайпциг.

Лайпциг също не срещна трудности в днешния кръг, побеждавайки Кьолн с 3:1. Форсберг даде ранна преднина за домакините още в 5-ата минута, а малшанс доведе до удвояване в 34-ата, след автогол на Марох.

Осако върна надеждите на „козлите” в 53-ата, но Вернер сложи точка на спора в 65-ата.

В друг двубой от днешния кръг Аугсбург спечели гостуването си на Дармщад с 2:1. Аугсбург се отдалечи от зоната на изпадащите и има вече 27 точки в актива си на 11-а позиция. Дармщад остава последен с 12 точки и минимални шансове за спасяване.

От 19:30 българско време се играе мачът Херта - Айнтрахт.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1