3. "Летящите магаренца" отложиха празненствата на Интер – 2:2

"Летящите магаренца" отложиха празненствата на Интер – 2:2

Киево успя да се добере до 2:2 срещу Интер на собствения си „Емилиано Бентегоди”, като по този начин отложи празненствата на „нерадзурите” за 4-ата поредна титла. Тимът на Моуриньо води с 6 точки на Милан, но има и мач повече три кръга преди края на Калчото.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута. Тогава Станкович проби отляво и центрира към Камбиасо, след което последва слаба намеса на вратаря Сорентино, дала възможност на Креспо да открие резултата. След този гол играта бе равностойна, за да се стигне до 28-ата минута, когато Самуел се забави да изчисти топката от полето на Интер и Марколини от около 30 метра изстреля истинска „ракета” към вратата на Жулио Сезар, изравнявайки резултата – 1:1.
 До края на полувремето имаше само две интересни ситуации, като при едната Санети искаше дузпа при един от фирмените си пробиви, а Пелисиер с глава за малко не отбеляза втори гол за Киево.

В началото на втората част съперниците не предложиха нищо интересно на тифозите във Верона, а определено си личеше липсата на Златан Ибрахимович в състава на Интер, като шведът дори не бе сред резервите. Все пак в 66-ата минута Интер поведе с 2:1 благодарение гения на Балотели, който с изумителен удар направи безпомощен вратаря на домакините. Радостта на „нерадзурите” обаче не трая дълго. Осем минути след гола на Балотели Мантовани се освободи от защитата на Интер и успя да подаде към Лучано, който успя да промуши топката покрай Сезар за 2:2. До края на мача нервите взеха връх и не се стигна до нови опасности пред двете врати.

Така Интер ще трябва да положи още усилия, за да си гарантира Скудетото, като Моуриньо и неговите възпитаници ще се надяват Юве да препъне Милан по-късно днес, за да дишат спокойно до края на сезона.

КИЕВО – ИНТЕР 2:2
0-1     Креспо 3’
1-1     Марколини 28’
1-2     Балотели 66’
2-2 Лучано 74’

Киево: Сорентино – Фрей, Йепес, Мантовани, Мореро – Ригони, Лучано, Марколини, Бентиволио – Пелисиер, Богдани (Сардо, Еспозито).

Интер: Сезар – Санети, Кордоба, Максуел, Самуел – Станкович, Камбиасо, Мунтари, Фиго – Креспо, Балотели (Бурдисо, Круз, Хименес).

Жълти картони: Мореро, Ригони (Киево); Кордоба (Интер)