3. Легендата Тоти изведе Рома над Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Легендата Тоти изведе Рома над Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Ветеранът носи победата с 1:0 в Интернешънъл Чемпиънс Къп

Отборът на Рома се наложи с минималното 1:0 над Реал Мадрид в контролна среща. Двубоят се игра на стадион “Котън Боул” в Далас (САЩ) и бе част от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

За “вълците” това бе първа победа в надпреварата, след като италианците загубиха с 3:2 от Манчестър Юнайтед първия си мач. “Белия балет” пък допусна второ поражение след загубата си след дузпи от Интер.

Единственият гол падна през второто полувреме и бе дело на ветерана Франческо Тоти в 58-ата минута. Той завърши бърза контраатака на Рома - топката бе центрирана в наказателното поле и Тоти от воле я прави в мрежата на Реал.

Иначе “кралския клуб” заслужаваше повече победата, защото бе по-активният отбор, но възпитаниците на Карло Анчелоти направиха много пропуски и в крайна сметка Рома успя да задържи крехкия си аванс.

Интересът към двубоя бе изключително висок, като в последните минути се наложи мачът да бъде прекратен за кратко заради нахлуване на фенове на терена.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не