3. Лацио отпразнува 116-ата си годишнина с престижна победа над Фиорентина (ВИДЕО)

Лацио отпразнува 116-ата си годишнина с престижна победа над Фиорентина (ВИДЕО)

"Орлите" попречиха на "виолетовите" да се качат на върха след 3:1, три гола паднаха в продължението

Лацио отбеляза по възможно най-добрия начин 116-ата годишнина от създаването на клуба и победи Фиорентина като гост с 3:1 в 19-ия кръг на Серия А. Фиорентина спази традицията да вкарва във всеки един мач в калчото, но бе победен с попадения в добавеното време на първото и второто полувреме. Веднага след втория гол домакините намалиха след брутална грешка на вратаря на Лацио. Любопитно е, че три от четирите гола паднаха в продължението преди края.

Фиорентина изпусна възможността да се качи на върха и остава втори с 38 точки. Лацио е девети с 27.

Навръх своя празник римляните гостуваха на негостопримения „Артемио Франки”, но статистиката бе на тяхна страна – Фиорентина имаше само две победи в последните 11 срещи с „орлите” и бе загубил седем пъти в този период. За последно „виолетовите” триумфираха в този сблъсък през 2012-а.

Бернандески беше наказан за тима на Пауло Соуса, а Иличич не бе достатъчно здрав, за да е титуляр.

Мати Фернандес завъртя от пряк свободен удар много близо до горния ъгъл, а Гонсало Родригес получи жълт картон и ще е наказан следващия кръг при гостуването на Милан.

Лацио разчиташе на контри и Кейта Балде шутира в гърдите на вратаря Татарушану на близката греда, а Милинкович-Савич от изгодна позиция шутира встрани. Милинкович-Савич виждаше как бележи малко след това, но Астори изби параболичния му удар с глава от голлинията.

Третото чисто положение за столичани бе превърнато в гол. Кейта Балде отлично си поведе с първото докосване и надбяга защитниците, а после преодоля Татарушану в бликия нисък ъгъл за 1:0 точно преди паузата. Това бе първият гол, който Фиорентина допуска у дома в Серия А от 22 ноември насам.

Мудната игра на Фиорентина продължи и след почивката, а Милан Бадел се контузи и Иличич го смени преди да е изтекъл час игра. Джузепе Роси бе последен жокер за Соуса и раздвижи играта на домакините, ала и това не бе достатъчно.

Алесандро Матри също влезе от пейката и направи голям пропуск, стреляйки слабо сам срещу вратаря.

Съдията даде цели 6 добавени минути и тогава настъпи вихрушка от голове. Първо Милинкович-Савич бе оставен да се разхожда на парад в наказателното поле и вкара в долния десен ъгъл за 2:0 и изглеждаше, че всичко е решено.

Албанският страж на Лацио Етрит Бериша обаче направи голям гаф и се провали при опит да лови далечен удар на Ронкалия, който спря зад голлинията за 1:2.

Фиорентина хвърли всичко в атака в гонене на точката, но в 96-ата минута Матри подаде вляво на свободния Фелипе Андерсон, който в обратния ъгъл сложи черешката върху тортата – 3:1 и победа за Лацио.