3. "Лалетата" вкараха три гола на Япония в контрола

"Лалетата" вкараха три гола на Япония в контрола

Снайдер с гол и контузия

Холандският национален отбор по футбол записа успех с 3:0 срещу Япония в приятелска футболна среща, която се игра на клубния стадион на Твенте в Еншеде.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като футболистите на Берт ван Марвайк пропуснаха няколко изгодни положения за гол.

След почивката обаче „лалетата” показаха класа и отбелязаха три безответни гола.

Резултатът откри нападателят на лондонския Арсенал Робин ван Перси в 69-ата минута. Ван Перси овладя топката с гърди в наказателното поле и с хубав удар простреля японския вратар. Новото попълнение на италианския Интер Уесли Снайдер покачи на 2:0 в 73-ата след много хубав удар извън наказателното поле, а неговият бивш съотборник в Реал (Мадрид) и настоящ нападател на Милан Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 3:0. Хунтелаар засече отлично центриране отляво в 87-ата минута.

Неприятна новина получиха Бен Марвайк и Жозе Моуриньо в 81-ата минута на срещата, когато Снайдер напусна терена принудително заради контузия и в игра се появи Рафаел ван дер Ваарт. Все още не е ясно колко сериозна е травмата на халфа и за колко време ще е извън игра.

Състав на Холандия в срещата:
Ворм (46’ Велтуизен); Ван дер Вийл, Луувенс, Матайсен, Ван Бронхорст; Мендес (64’ Де Зеув), Де Йонг, Снайдер (81’ Ван дер Ваарт), Робен (46’ Елиа), Ван Перси, Каут (63’ Хунтелаар)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1