3. Красиво равенство в Битката на титаните

Красиво равенство в Битката на титаните

Милан и Реал спечелиха по точка след 1:1 на "Сан Сиро"

Милан и Реал (Мадрид) не успяха да се победят в мегадербито на груповата фаза на Шампионската лига и завършиха при резултат 1:1. Срещата ще се запомни със завръщането на Кака на "Сан Сиро", който бе посрещнат с бурни аплодисменти от тифозите на "росонерите". Мачът се разви по идентичен начин на двубоя от преди две седмици в Испания. "Белия балет" поведе в резултата с гол на французина Карим Бензема, който се възползва по колеблива намеса на Дида. Само пет минути по-късно обаче реферът отсъди спорна дузпа за Милан, която бе превърната в гол от възродения Роналдиньо. Малко по-късно обаче реферът Брук отмени чист гол на Пато, като по този начин си навлече гнева на тифозите на "червено-черните".

Първата опасна ситуация в мача се откри пред френския нападател на Реал (Мадрид) Карим Бензема. Струващият 35-милиона евро футболист влезе в полето на „росонерите”, стреля през краката на Неста, но Дида бе заел добра позиция и изби в корнер. Няколко минути по-късно Игуаин стреля от 12-13 метра с левия крак, но отново вратарят на „червено-черните” показа класа. В 13-ата минута след хубава атака на „Ел Галактико”, Бензема с гърди свали топката към Серхио Рамос, който веднага стреля с десния крак, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Дида. Пет минути по-късно Роналдиньо с хубав далечен пас се опита да намери Пато, но младият бразилец бе блокиран от Арбелоа. В 20-ата минута Бензема овладя коженото кълбо в наказателното поле на Милан. Французинът се обърна и стреля силно с десния крак, но за негово съжаление топката „облиза” левия страничен стълб на Дида и излезе в аут.

В 24-ата минута домакините организираха перфектна контраатака. Зеедорф напредна през центъра на терена, а след това пусна топката вдясно към непокрития Пато. Младият бразилец с хубав финт преодоля Арбиол, но след това ударът му с левия крак срещна тялото на излезлия Касияс. Пет минути по-късно натискът на „белия балет” даде резултат и воденият от Мануеле Пелегрини тим излезе напред в резултата. Бившият играч на Милан Кака направи един от характерните си пробиви, който завърши със силен шут към вратата на Дида. Бразилецът не успя да улови топката, която попадна право в краката на Бензема, който от много малък ъгъл прати коженото кълбо в мрежата за 0:1.

В 34-ата минута Дзамброта проби по левия фланг и се опита, финтира Пепе и се опита да центрира към включилия се Пато, но топката се удари в ръката на португалеца. Главният рефер Феликс Брук веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдиньо, който с безмилостен изстрел в горния десен ъгъл изравни резултата.

Две минути по-късно обаче съдията отмени чист гол на „росонерите”. Зеедорф с далечен пас намери Пато, който се пребори във въздуха с Арбелоа и с безпощаден изстрел по диагонала не остави никакви шансове на Касияс. Реферът Брук обаче видя нарушение в атака на младия бразилец и отмени гола, което бе малка компенсация Реал заради спорната дузпа, която бе отсъдил по-рано. До края на полувремето Кака се опита да затрудни бившия си съотборник Дида, но ударите на бразилския плеймейкър бяха отразени с вещина от стража на Милан.

В 58-ата минута Роналдиньо центрира по прекрасен начин от пряк свободен удар, Амброзини се измъкна от отбраната на гостите, но не успя да намери топката по най-добрия начин и ударът му излезе в аут. В следващата атака Бензема стреля силно с десния крак от границата на полето, коженото кълбо рикошира в крака на Амброзини и излезе в корнер. В 65-ата минута Пирло центрира от фаул към Тиаго Силва, който стреля с глава, но топката рикошира в тялото на бранител на „белите” и излезе в корнер. Няколко минути по-късно Кака отново напредна през центъра на терена и стреля от 20-ина метра, а ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Дида. Милан пък отвърна с хубав пас на Роналдиньо към Бориело, но италианецът не успя да намери топката във въздуха и Касияс улови.

В 83-ата Милан пропусна златният си шанс да стигне до победата. Пато проби по лявото крило и центрира остро в малкия пеналт, където Пепе се размина с топката, а Филипо Индзаги не очакваше такъв подарък от страна на португалеца и стреля в аут. В следващата атака Супер Пипо получи коженото кълбо в наказателното поле на Реал, стреля по диагонала, но ударът му излезе в аут. В 88-ата минута Марсело стреля силно от границата на полето, но този път Дида бе заел добра позиция и успя да парира удара му. В ответната атака вратарят на Реал Касияс изправи на нокти съотборниците си и феновете на „белия балет”, след като реши да показва техника срещу Индзаги и за малко можеше да подари топката в краката на италианеца. В 89-ата минута Раул получи топката в наказателното поле, нагласи си топката и стреля силно с левия крак, но с феноменална намеса Дида успя да парира удара му. До края на мача двата отбора не успяха да създадат ново чисто голово положение и съвсем закономерно си поделиха по една точка.

Милан – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Карим Бензема (29’)
1:1 Роналдиньо - дузпа (34')

Милан: Дида, Одо, Неста, Силва, Дзамброта, Пирло, Зеедорф, Амброзини (к), Пато, Роналдиньо, Бориело (79' Индзаги)

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Пепе, Арбелоа, Алонсо, Л. Диара, Кака, Бензема (82' Ван Нистелрой), Марсело, Игуаин (75' Раул)

Жълти картони: Пато (Милан); Марсело, Арбелоа, Пепе (Реал)

3 Засади 3
30' 50'' Владеене на топката (време) 27' 54''
52% Владеене на топката (%) 48

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман