3. Кръгът в Бундеслигата: Фрайбург се наложи над Щутгарт, Лайпциг с минимален успех (ВИДЕО)

Вижте и всички резултати от кръга

Фрайбург се наложи над Щутгарт с 3:1 в първия мач от сезона в Бундеслигата. Ермедин Демирович даде аванс на гостите на стадион „Ойропа Парк“, но „бразилците от Брайсгау“ стигнаха до обрата и крайния успех след два гола на Лукас Кюблер и един на Ритсу Доан.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, който даде резултат още във втората минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Фрайбург, Ермедин Демирович засече със странична ножица и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата и реализира.

Фрайбург отговори в 27-ата минута и възстанови паритета. Жуниор Адаму комбинира с Лукас Кюблер, който отправи удар от далечна дистанция и реализира.

Само минута по-късно Винченцо Грифо бе на път да помогне на Фрайбург да осъществи пълен обрат, след като излезе на чиста позиция и стреля, но топката премина покрай вратата, пазена от Александър Нюбел.

В 30-ата минута Грифо навлезе в наказателното поле на Щутгарт и отправи удар, който бе блокиран.

Винченцо Грифо направи още един пропуск в 33-ата минута, след като ударът му от пряк свободен премина агонизиращо близо от вратата на гостите.

Минута по-късно Мерлин Рол получи топката в пеналтерия и стреля с първото си докосване, но Нюбел демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

На старта на второто полувреме Фрайбург започна по-активно, като успя да стигне до пълния обрат, след като топката бе центрира по земя към Ритсу Доан на втора греда. Японецът се впусна на шпагат, за да засече, но Нюбел отрази. Доан успя да направи добавка, докато бе на земята и реализира в 54-ата минута.

Фрайбург съумя да стигне и до трети гол в 61-вата минута, когато Винченцо Грифо центрира от корнер в наказателното поле на Щутгарт, където Лукас Кюблер засече с глава топката в мрежата.

В 75-ата минута Роланд Салай стреля от границата на наказателното поле на Щутгарт, но не успя да намери очертанията на вратата.

До края на двубоя Фрайбург успя да задържи инициативата и да се поздрави с крайния успех.