3. Ковънтри шокира Уулвс за ФА Къп (ВИДЕО)

Ковънтри шокира Уулвс за ФА Къп (ВИДЕО)

"Певците" за първи път от 37 години са на полуфинал в турнира.

Ковънтри поднесе голяма изненада на четвъртфиналите на ФА Къп, след като втородивизионният отбор отстрани Уулвърхемптън след драматична победа с 3:2. Така "певците" за първи път от 37 години са на полуфинал в турнира.

Резултатът бе открит в 53-ата минута. Лиъм Китчинг отклони топката с глава след центриране и продължи към Елис Симс, който отбеляза за небесно-сините.

Седем минути преди края на редовното време Уулвърхемптън изравни с гол на Райън Аит-Нури.

В 88-ата минута вълците стигнаха до пълен обрат. Аит-Нури центрира в наказателното поле и намери Уго Буено, който преодоля Брадли Колинс с изстрел в долния ляв ъгъл.

В добавеното време се разигра истинска драма. Първо в седмата минута на добавеното време Боби Томас отправи хубав пас в пеналтерията, а Елис Симс отбеляза от близко разстояние след удар с глава.

В 100-ата минута Симс отново бе с ключова роля за третия гол на „певците“. Той подаде към Хаджи Райт. Той с прецизно изпълнение от границата на пеналтерията в долния ляв ъгъл не остави шансове на Жозе Са.