3. Кошмар за Юнайтед в САЩ при загуба от Арсенал (ВИДЕО)

Кошмар за Юнайтед в САЩ при загуба от Арсенал (ВИДЕО)

Хойлунд и Йоро се контузиха в контролата

Арсенал обърна Манчестър Юнайтед до 2:1 в приятелски мач, игран на супермодерния "SoFi Stadium" в Ингълууд, Калифорния.

Контролата бе част от турнето на двата тима в САЩ и освен поражението, донесе още 2 лоши новини за Ерик тен Хаг.

Контузии получиха нападателят Расмус Хойлунд и новото попълнение Лени Йоро, които напуснаха спаринга още преди почивката.

Иначе именно Хойлунд (10) даде преднина на Юнайтед, но лондончани стигнаха до успеха с попадения на Габриел Жезус (26) и Габриел Мартинели (81).

Срещата започна по-добре за тима на Манчестър Юнайтед, който откри още в 10-ата минута. Маркъс Рашфорд пусна пас от дълбочина към Расмус Хьойлунд, който се пребори със защитник на Арсенал и от малък ъгъл бе точен за 1:0.

Само шест минути по-късно обаче голмайсторът бе заменен заради контузия.

В 25-ата минута Арсенал изравни чрез Габриел Жезус, който засече ниско центриране от левия фланг. Съдиите зачетоха попадението, въпреки че изглеждаше, че бразилският нападател на лондончани е в засада, но нито страничният рефер се намеси, нито в мача се използва системата за видеоповторения.

Десет минути преди края на първото полувреме дойде и вторият притеснителен момент за мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг, след като стана ясно, че новото попълнение Лени Йоро също получи контузия и също като Хьойлунд напусна игра преждевременно. След мача Тен Хаг заяви, че все още не може да каже колко сериозни са травмите на двамата.

През второто полувреме темпото в иргата спадна след многото смени. Арсенал обаче успя да стигне до победата с хубав самостоятелен пробив на Габриел Мартинели в 81-вата минута.

Двата тима се бяха разбрали да изпълняват дузпи след края на мача, независимо от неговото развитие.

При тях Ман Юнайтед спечели с 4:3 точни изстрела, като само младият Итън Уитли пропусна за "червените дяволи", докато грешниците за Арсенал бяха Кай Хавертц и Якуб Кивиор.

Следващата проверка за "топчиите" е с Ливърпул на 1 август, докато за Юнайтед предстои среща с Бетис на същата дата.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)