3. Клопомания на "Анфийлд" след велик обрат за 4:3 над Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул направи невероятен обрат и вкара четири гола след почивката, за да стигне полуфиналите в Лига Европа

Ливърпул направи един от най-великите обрати в историята на европейските турнири и стигна полуфиналите в Лига Европа след невероятна победа с 4:3 над фаворита в турнира Борусия (Дортмунд). Ливърпул губеше с 0:2 на почивката след попадения на Мхитарян и Обамеяннг, после губеше и с 1:3 след голове на Ориги и Ройс в началото на втората част, но с попадения на Коутиньо и Сако стигна до 3:3, а Деян Ловрен хвърли „Анфийлд” в екстаз за 4:3 в 91-ата минута.

Юрген Клоп отстрани бившия си отбор след общ резултат 5:4 в двата мача след 1:1 в Германия. Мърсисайдци продължиха традицията никога да не губят от немски отбори у дома. Това беше 16-ият им пореден двубой без поражение срещу германци в евротурнирите. Ливърпул още няма загуба в Европа през този сезон. Последната им такава кампания беше през сезон 1983/84, когато станаха европейски шампиони.

Томас Тухел и Юрген Клоп дадоха почивка на голяма част от титулярите си през уикенда, за да максимално свежи отборите им за реванша тази вечер.

Мачът започна с гръмогласно изпълнение на You’ll Never Walk Alone от целия стадион, последвано от минута мълчание в памет на 96-те жертви от трагедията на „Хилзбъро”.

Първите 10 минути донесоха шок за Ливърпул, защото Дортмунд буквално ги смачка с игра и вкара два гола.

В петата минута елегантно копване над защитата остави Обамеянг сам срещу Миноле, който спаси, но Мхитарян при добавката бе точен отблизо за 1:0. Домакините искаха засада, но Мамаду Сако покриваше Обамеянг при подаването.

Само четири минути по-късно Марко Ройс пусна отличен пас в коридор за Обамеянг, Сако пак покри засадата, а габонецът пусна турбото отдясно и заби високо под гредата в близкия ъгъл – 2:0.

Адам Лалана трябваше да върне един гол в 21-ата минута, когато получи ниско подаване фронтално на 5-6 метра пред вратата, но се завъртя и комично падна, вместо да ритне към вратата. Сако най-сетне се намеси добре и блокира удара на Обамеянг, който се измъкна този път отляво.

В 36-ата минута Борусия направи нова мълниеносна контра, Ройс намери Обамеянг по земя и Ливърпул отдъхна след неточния му удар встрани покрай целта. Натаниел Клайн центрира хубаво за Дивок Ориги, който не отклони достатъчно и топката мина в аут.

Шинджи Кагава имаше последната възможност за първата част и Миноле закова пред голлинията ниския му изстрел след комбинация по десния фланг.

Ливърпул изоставаше с два гола на почивката и се нуждаеше от нещо специално. И мърсисайдци се върнаха в мача още в 48-ата минута. Емре Джан плъзна умело по земя през центъра за Дивок Ориги, който надбяга пазача си и ниско прониза Вайденфелер за 1:2.

Дортмунд пак смълча „Анфийлд” в 57-ата минута и си върна аванса от два гола. Архитектът беше капитана Матс Хумелс, който пое около централната линия, напредна и пусна изящен пас в коридор отляво за Ройс и русокосият атакуващ халф се разписа ниско по диагонала 3:1. За трети път Сако покри засадата при головете на германците.

Тук Ливърпул изглеждаше загубен, но Клоп пусна Джо Алън и Даниел Стъридж на местата на Лалана и Фирмино, а това даде нов живот в играта на „червените”.

Точно в средата на второто полувреме Коутиньо направи един от типичните си рейдове, Джеймс Милнър му върна и бразилецът се разписа в далечния десен долен ъгъл – 2:3.

„Анфийлд” пак вярваше в обрата и 13 минути преди края Коутиньо центрира, Стъридж пропусна зад себе си на първа греда, а Мамаду Сако отблизо изравни за 3:3 и Ливърпул вече се нуждаеше от само гол, за да отиде на полуфинал.

Дортмунд се бранеше умело, но Ливърпул стигна до своя магически момент в първата добавена минута на редовните 90. Милнър изпълни бързо един фаул към Стъридж, който му върна отдясно в наказателното поле, Милнър почти от аутлинията центрира меко на втора греда и там Деян Ловрен надскочи пазача си и с глава заби в мрежата за 4:3, а „Анфийлд” щеше да се срути от щастие и вълнение.

С последния удар в мача Дортмунд имаше шанс да продължи напред, но Гюндоган прати на сантиметри от целта от пряк свободен удар и You’ll Never Walk Alone огласи стадиона като един в чест на великия обрат на Клоп и компания.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1