3. Класическа победа за "галактическия" Реал срещу Марсилия

Класическа победа за "галактическия" Реал срещу Марсилия

Кристиано Роналдо и Кака донесоха победата на "белия балет"

Oтборът на Реал (Мадрид) записа втора убедителна победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Тази вечер "белия балет" победи Марсилия с класическото 3:0. Две от попаденията бяха дело на най-скъпия играч в света Кристиано Роналдо, а един гол добави и бразилският магьосник Кака. Гостите от Марсилия стояха добре на терена до 64-ата минута, като играчите на Дидие Дешамп определено могат да съжаляват, че не вкараха гол през първото полувреме.

Срещата започна с лек натиск на Реал (Мадрид), но гостите от Марсилия показаха, че не са дошли на „Сантиаго Бернабеу” с мисълта, че ще загубят срещата. В 17-ата минута Мбиа изведе Мамаду Нианг зад отбраната на „белия балет”, но Касияс излезе и пресече паса. В следващата атака Беноа Шейру стреля силно от дъгата, но изстрелът му мина над вратата. В 22-ата минута бразилецът Кака проби по лявото крило и влезе в полето, но прострелният му пас към Бензема бе пресечен от вратаря на французите Манданда. В следващата атака отново бившата звезда на Милан сътвори опасно положение пред вратата на Марсилия, след като стреля силно с левия крак, но ударът му рикошира в тялото на бранител и мина на сантиметри покрай вратата.

В 27-ата минута играчите на Марсилия сътвориха уникално положение пред вратата на Реал. Нианг размина Пепе по лявото крило, влезе в полето и стреля в близкия ъгъл, но Касиляс с уникална намеса парира удара му. Пет минути по-късно Роналдо изстреля истински снаряд от 30-ина метра към вратаря Манданда, който бе максимално затруднен, но изби топката. В 36-ата минута португалската звезда на „белия балет” стреля от 23 метра, но със сетни усилия стража на гостите изби влизащата в долния десен ъгъл топка.

Четири минути след това Гути центрира в полето, Бензема спря топката на гърди и стреля със задна ножица, но Манданда отново показа класа и парира удара му. В последната минута на полувремето Лучо Гонзалес и Мамаду Нианг направиха хубаво двойно подаване пред границата на полето, но ударът на последния бе отразен от Касияс. В ответната атака Албиол подаде към Кака, който с пета изведе Бензема очи в очи с Манданда, но отново националът на Франция отрази удара на неговия сънародник.

Втората част започна със силен изстрел на левия бек Марсело, който мина на сантиметри покрай лявата греда. В 52-ата минута Шаби Алонсо центрира от корнер, Роналдо се извиси над френските защитници, но ударът му с глава излезе в аут. Шест минути по-късно натискът на домакините даде резултат и „белия балет” поведе в резултата. Пепе прати силно топката към неговия сънародник Роналдо, който с много елегантен удар плъзна кълбото под краката на Манаданда – 1:0.

Само две минути по-късно играчите на Пелегрини нанесоха и втория си удар в мача, с който предрешиха крайния изход на двубоя. Най-скъпият футболист в света Роналдо проби по лявото крило и влезе в полето, но Диавара брутално го подкоси. Реферът Мартин Хансон посочи бялата точка и показа втори жълт картон на бранителя на Марсилия. Зад топката застана Кака, който хладнокръвно реализира 11-метровия наказателен удар.

В 64-ата минута Кака и Карим Бензема направиха хубаво двойно подаване на границата на полето. Французинът влезе в полето и подаде на непокрития Роналдо, за когото остана само да чукне топката в опразнената врата – 3:0. Малко след попадението португалецът бе заменен принудително заради травма на десния крак. В 71-ата минута Мамаду Нианг стреля коварно в близкия ъгъл на Касияс, но стражът изби в корнер.

До края на мача Игуаин на два пъти можеше да направи победата на Реал още по-категорична, но ударите му минаха на сантиметри покрай вратата на Манданда.

Реал (Мадрид) - Олимпик Марсилия 3:0

1:0 Роналдо (58)
2:0 Кака - дузпа (61)
3:0 Роналдо (64)

Реал: Касияс, С. Рамос (73' Гарай), Пепе, Албиол, Марсело, Гаго, Алонсо, Гути, Кака (78' Раул), Кристиано Роналдо (70' Игуаин), Бензема

Марсилия: Манданда, Бонар, Диавара, Хайнце, Таиво, Мбиа, Абриел (62' Родригес), Шейру, Л. Гонсалес, Нианг (87' Бен Арфа), Мориентес (63' Брандао)

Жълти картони: Диавара, Мбиа, Родригес (Марсилия)

3 Засади 3
33' 51'' Притежание на топката (време) 28' 7''
54% Притежание на топката (%) 46%

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман