3. Катания се подигра с Интер - 3:1

Катания се подигра с Интер - 3:1

Домакините направиха пълен обрат само за 20 минути, срещу 10 от Интер.

Катания унизи Интер в първа среща от 28-ия кръг на Серия „А”, след като го победи с 3:1 като домакин в Сицилия. Първата част бе доста добра за домакините, които стигнаха до три много чисти голови положения, но не успяха да отбележат. През втората обаче стана много интересно. Гостите от Интер откриха резултата след страхотна комбинация между Снайдер, Ето’о и Милито, която бе завършена от „принца” с попадение във вратата на „слоновете”. Тогава започна възкресението на домакините, които изравниха в 73-ата минута чрез Макси Лопес. В 80-ата минута дойде кулминацията на срещата, когато Мунтари игра с ръка в наказателното поле на „нераадзурите”, получи втори жълт картон, а Маскара на сбърка от бялата точка. Обратът стана пълен в 89-ата минута, когато Мартинес оформи крайното 3:1.

Домакините започнаха срещата с приповдигнато настроение и по нищо не показваха, че играят срещу шампиона и лидер в Италия. В 12-ата минута играчите достигнаха до страхотно положение, след като Маскара получи пас на точката на дузпата и бе очи в очи със Сезар, но стражът на Интер направи много бързо няколко крачки, с който скъси ъгъла и отрази удара му. Все пак топката попадна отново в играч на Катания, но този път ударът по посока на вратата рикошира в защитник на гостите и така опасността премина.

Срещата продължи доста спокойно през следващите 20 минути. Едва в 34-ата минута играчите на Жозе Моуриньо стигнаха до добро положение, след като Снайдер бе изведен в наказателното поле и стреля, но ударът му бе избит в корнер от Андухар. Последва добро положение и за домакините, Ричиути направи отличен самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му мина над вратата.

В 39-ата минута отново „слоновете” имаха страхотна възможност, след като отбраната на Интер увисна при едно центриране отдясно и топката се озова в Ричиути, но той се забави и не успя да стреля добре към Сезар, който едва ли щеше да реагира, ако топката бе в очертанията на вратата.

Така през първата част домакините създадоха три чисти голови положения за разлика от Интер.

„Нерадзурите” започнаха втората част много по-добре и резултатът дойде в 53-ата минута. Снайдер видя страхотно откъсващия се сам Ето’о, който излезе очи в очи с вратаря на Катания и подаде топката към включилия се Милито, който само трябваше да вкара в опразнената от Андухар врата. Така „принцът” откри резултата в 53-ата минута. „

Пследва отговор от страна на домакините. Маскара бе фаулиран на границата на наказателното поле и именно той изпълни прекия свободен удар, а топката мина на сантиметри от гредата на Сезар.

Играта се успокои за 20-тина минути и само няколко изстрела се записаха в сметката на двата отбора, но нищо по-интересно. В 73-ата минута Алварес се включи страхотно по дясното крило и подаде към Макси Лопес, който от границата на вратарското поле остави Сезар безпомощен и изравни резултата – 1:1

Мунтари обаче за поредент път се оказа черната овца за своя отбор. Ганаецът влезе в 78-ата минута, направи нарушение, за което получи жълт картон, а секунди по-късно получи и втори жълт за игра с ръка в наказателното поле. След фаул, халфът, който беше част от стената скочи и закачи топката с ръка. Реферът скандално спря играта и показа втори жълт картон на Мунтари и дузпа за домакините. Решението, което бе изключително спорно доведе до протести от страна на гостите, но не и на Моуриньо, който, наказан, гледаше от стая на стадиона мача. Зад топката застана Маскара, който изпълни със страхотно хладнокръвие дузпата, след като копна изключително интелигентно топката в средата на вратат и направи обрата на "Масимино" пълен – 2:1.

В 89-ата минута Интер бе съкрушен. Мартинес направи страхотен пробив по лявото крило елиминира двама защитника на гостите, финтира вратаря и вкара топката в опразнената врата за 3:1.

След загубата Интер запазват първата си позиция, но преднината им от 4 точки може да бъде скъсена до една, ако Милан победи в неделя при домакинството си на Киево. Трите точки, които Катания записва в актива си, са много ценни за „слоновете”, защото те вече са на 5 разлика от границата на изпадащите.

Катания – Интер  3:1
Милито – 0:1 54’
Макси Лопес – 1:1 73’
Маскара – 2:1 (д) 81’
Мартинес – 3:1 89’

Катания:
Андухар, Силвестре, Алварес, Терлици, Капуано, Ицко, Ричиути (Делвекио 75’), Мартинес, Биаджанти, Маскара, Макси Лопес;

Интер: Сезар, Санетни, Лусио, Майкон, Матераци, Станкович, Снайдер, Марига (Коарешма 46’), Камбиасо (Мунтари 78’), Ето’о, Милито;

Жълти картони:
Биаджанти (Катания) Санети, Станкович, Мунтари (Интер);
Червени картони: Мунтари 80’;
Стадион: „Масимино”;
Съдия: Пауло Валери Родрин;
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1