3. Каталунци се подиграха с амбициите на Реал (Мадрид) за защита на титлата (видео+снимки)

Опашкарят Еспаньол открадна точка от "Бернабеу" - 2:2

Испанският шампион Реал (Мадрид) изненада неприятно своите привърженици за втори път в рамките на седмица, след като не успя да победи у дома намиращия се в дъното на таблицата тим на Еспаньол.

Срещата от 16-ия кръг на „Ла Лига” приключи при резултат 2:2, като гостите от Каталуня вкараха първия и последния гол в нея, макар че удар на Лука Модрич в 27-ата минута срещна гредата.

Точно след изтичането на първия половин час игра обаче Верду изведе отлично Серхио Гарсия, който надбяга Рамос и Пепе, а после направи безпомощен Икер Касияс със силен шут по диагонала – 1:0.

След попадението „Белия балет”, отстъпил в сряда пред Селта с 1:2 в мач от турнира за Купата на краля, повиши оборотите и успя да изравни.

Това се случи в добавеното време на първата част, когато Сами Кедира центрира, а Кристиано Роналдо изпревари бранител на гостите и чукна топката във вратата на Еспаньол.

Веднага след почивката „Кралския клуб” осъществи пълен обрат, понеже в 48-ата минута Роналдо изведе хитро Коентрао и крайният бранител се разписа за 2:1.

Реал продължи да диктува събитията на „Сантяго Бернабеу”, но така и не успяваше да стигне до нов гол, най-вече поради липсата на шанс.

Така се стигна до 88-ата минута, в която резервата на гостите Хуан Албин възстанови за втори път равенството и така подели точките.

След ремито столичани останаха с 33 точки от 16 мача и изостават на цели 10 от лидера Барселона, който приема втория Атлетико (Мадрид) тази вечер.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман