3. "Камп Ноу" се преклони пред Меси, той се отблагодари с два гола за 7:1 над Осасуна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса размаза памплонци със 7:1, Масчерано вкара първия си гол въобще за клуба

„Камп Ноу” се преклони пред гения на Лионел Меси, който вкара нови два гола за разгромния успех на възродената Барселона със 7:1 над последния Осасуна в междинния 34-и кръг на Примера дивисион. „Блаугранас” временно дръпнаха с три точки на върха пред Реал Мадрид, който има два мача по-малко. Андре Гомеш и Пако Алаксер също вкараха по два гола, а Хавиер Масчерано за първи път се разписа с екипа на Барса, и то от дузпа.

Луис Енрике беше взел предвид предстоящото каталунско дерби срещу Еспаньол през уикенда и даде почивка на Луис Суарес, Сержи Роберто, Самуел Умтити, Жорди Алба и Андрес Иниеста, а Неймар изтърпяваше последен мач от наказанието си.

Три дни след паметната победа над Реал Мадрид в „Ел Класико” с гол №500 на Лео Меси за Барса в последната минута на „Сантяго Бернабеу”, феновете на „Камп Ноу” посрещнаха своя идол като божество с огромен транспарант за неговото голямо постижение в най-големия клубен мач в света.

Меси не разочарова почти 64 000 зрители на стадиона и им подари първия гол в 13-ата минута. Фаусто подаде лошо назад, Меси каза „Мерси” за подаръка и се понесе през защитата, за да копне над вратаря Сиригу за 1:0.

Алкасер свали пас на Пике над защитата за Меси, чийто силен удар мина над целта. Меси беше по-близо до ново попадение с изстрел извън наказателното поле, но след половин час игра домакините изпълниха късо корнер, ниското центриране на Ракитич не беше добре изчистено и Андре Гомеш беше на точното място да вкара втория гол.

Арда Туран изпусна с глава, а Осасуна направи най-добрите си минути в мача веднага след почивката, когато върна един гол. Хайме Ромеро спечели пряк свободен удар на добра позиция и десетката Роберто Торес матира Тер Щеген с прекрасен удар в горния ляв ъгъл за 2:1.

Сиригу изби удар с глава на Масчерано, а Тер Щеген беше на място да блокира силен изстрел на Торес от малък ъгъл на втора греда.

Нов корнер създаде проблеми на памплонци в 57-ата минута и Андре Гомеш отблизо покачи на 3:1. Този гол даде спокойствие на Барселона и настана ад за гостите.

В 61-ата минута Ракитич пусна през центъра за Меси, който веднъж направи любимото си залъгващо движение, че ще стреля и си чукна леко встрани и едва след това неспаяемо завъртя от границата на наказателното поле в близкия ляв ъгъл за 4:1.

Веднага след гола Луис Енрике смени и Меси, за да съхрани неговите сили и му отне шанса за хеттрик, за да пусне младата надежда от „Б” отбора Карлос Алена. Меси пък вече натрупа 33 гола и изглежда като сигурен носител за наградата „Пичичи”, защото има голям аванс пред Луис Суарес (24) и Кристиано Роналдо (19) в спора за голмайстор №1 на сезона. При смяната голяма част от публиката се кланяше на своя герой, скандирайки името му, а много фенове направиха култовия жест на Меси пред феновете на Реал и вдигнаха своите фланелки на Меси към терена.

В 64-ата минута Масчерано се оказа нападател и свали едно центриране за Пако Алкасер, който отблизо прехвърли вратаря за 5:1.

Денис Суарес спечели дузпа и Хавиер Масчерано от бялата точка отбеляза първия си гол за Барселона в 319-ия си мач за клуба – 6:1.

До края остана време Алкасер също да вкара втори гол. Денис Суарес му пусна идеален пас зад защитата през центъра, а нападателят надбяга последния защитник, чукна покрай вратаря и пусна в празната врата за крайното 7:1.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група