3. Интер завоюва пето поредно Скудето и изпревари Милан по титли в Италия (видео)

Интер завоюва пето поредно Скудето и изпревари Милан по титли в Италия (видео)

Диего Милито донесе минимална победа при гостуването на Сиена и запази жива мечтата за требъл

Шампионът Интер защити титлата си в Серия „А” и завоюва пето поредно Скудето. След като вкара единственото попадение на финала за Копа Италия срещу Рома, аржентинецът Диего Милито отново се превърна в герой за „нерадзурите” и донесе минимална победа с 1:0 при гостуването на изпадналия вече Сиена от последния 38-и кръг на Калчото. Така мечтата на Моуриньо и компания за требъл през сезона остава жива, а следващата цел е триумф над Байерн в Шампионската лига на финала на 22 май, който ще се играе на „Сантяго Бернабеу”. Титлите за Интер в Италия вече са 18 на брой и след днешния ден "нерадзурите" изпревариха по този показател градския съперник Милан, който е печелил Скудетото 17 пъти. С попадението си днес пък Милито направи сметката си 22 гола в Серия „А” и затвърди второто си място в листата на голмайсторите след лидера Тото Ди Натале от Удинезе, който има 29 гола.

Много снимки от триумфа на Интер и празненствата в Милано вижте ТУК

Интер започна по-силно мача, но първото по-опасно положение се откри пред състава на Сиена. Шведът Екдал се озова сам на точката на дузпата, опита техничен удар с десния крак, който обаче премина на около педя от левия страничен стълб.

В 13-ата минута пък Марио Балотели пропусна страхотна възможност за „нерадзурите”. Той бе намерен непокрит от Майкон с далечно подаване, стреля технично от въздуха от границата на малкото наказателно поле, но не успя да уцели вратата. Минута по-късно пък Диего Милито се оказа сам срещу Курчи, стреля технично покрай него, но и той не успя да намери очертанията на вратата.

В 22-ата минута Интер изпусна ново чисто положение – Балотели намери с глава Милито в малкото наказателно поле, той на свой ред стреля с глава от около 2 метра, но Курчи прояви страхотен рефлекс и изби. В 35-ата минута пък Ето’о стреля акробатично с пета от малък ъгъл, но Курчи отново внимаваше.

Сиена пък отговори с мощен удар с левия крак на Макароне от около 20 метра в ответната атака, но Жулио Сезар внимаваше и спаси. В 38-ата минута Курчи бе матиран, но този път късметът изневери на шампионите, след като ножичен удар на Балотели нацели напречната греда и лиши Интер от заслужена преднина преди почивката.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме и още в 52-ата минута Курчи трябваше да се намесва решително след бомбен удар на Милито от около 20 метра, който влизаше под гредата. Малко по-късно пък силен шут на Камбиасо от дъгата профуча опасно покрай левия страничен стълб.

Стигна се обаче до 56-ата минута, когато вече нямаше прошка за Сиена и Лука Курчи. Хавиер Санети направи страхотен пробив отляво, навърза трима бранители и подаде на Милито, който навлезе в наказателното поле и с техничен удар с десния крак вкара покрай плонжа на Курчи и приближи „нерадзурите” до пето поредно Скудето.

В 75-ата минута Интер бе близо до втори гол, но удар на Станкович от границата на наказателното поле облиза напречната греда и излезе в аут. Малко след това пък удар на Милито от малък ъгъл бе спасен по блестящ начин от Курчи.

До края на срещата Интер направи опити да стигне до втори гол и да реши всичко в мача, но Милито и компания така и не стигнаха до реална голова опасност. Сиена от своя страна опита да излезе в по-предни позиции и да измъкне Скудетото из под носа на Интер, но и тосканци не стигнаха до чисто положение за гол и така резултатът остана непроменен.

След успеха в Тоскана, Интер завърши сезона на първото място с актив от 82 точки, на две пред втория Рома, и завоюва пето поредно Скудето и второ в ерата Моуриньо, който вече мисли за триумф над Байерн на финала в Шампионската лига и мечтан требъл в края на сезона. Сиена пък завърши на 19-о място с 31 точки и от догодина ще играе в Серия „Б”.

Сиена – Интер 0:1
0:1 Милито 56’

Сиена: Курчи, Роси, Терци, Крибари, Дел Гросо (Брандао 46’), Кодреа, Гезал, Вергасола, Екдал, Яяло, Макароне (Калайо 53’)

Старши треньор: Алберто Малезани

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Самуел, Матераци, Санети, Мота (Пандев 53’), Камбиасо, Снайдер (Киву 73’), Балотели (Станкович 58’), Ето’о, Милито

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Жълти картони: Дел Гросо, Крибари , Брандао, Кодреа (Сиена), Тиаго Мота, Киву, Толдо (Интер)

Съдия
: Масимо Морганти

Стадион
: „Артемио Франки”, Тоскана

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1