3. Интер взе точка от Сампдория след пропуска на сезона (ВИДЕО)

Интер взе точка от Сампдория след пропуска на сезона (ВИДЕО)

Перишич изравни за 1:1 в Генуа, измуителен пропуск на Хоаким Кореа от 4-5 метра на празна врата

Интер отново се качи временно на върха в Серия А, въпреки че направи 1:1 като гост на Сампдория в 7-ия кръг.

Двата отбора не бяха правили реми от 2008 година, а мачът на „Луиджи Ферарис” ще се запомни и с изумителен пропуск, кандидат за най-голям въобще през целия сезон в цяла Европа.

Сампдория започна агресивно и Ханданович с крак изби удар на Сориано, а Дзуканович не насочи добре след корнера. Ханданович с пръсти изби изстрел на Хоаким Кореа под гредата.

Интер пропусна златна възможност и Фреди Гуарин от няколко метра не нацели вратата, след като Кондогбия се измъкна от засадата и свали топката за колумбиеца след свободен удар

Най-невероятният момент в мача дойде в 38-ата минута. Хоаким Кореа имаше късмет и след рикошет се озова зад Ханданович сам пред празната врата от непосредствена близост, ала незнайно как не нацели 7-метровата рамка и „Мараси” невярващо замря в абсолютна тишина.

6 минути след паузата Луис Муриел се измъкна на втора греда и даде аванс на „моряците” след центриране на Педро Перейра.

Интер се добра до изравнителен гол след голямо меле. Перейра блокира удар на Икарди, нападателят опита втори път и Иван Перишич успя отблизо да прати зад голлинията за 1:1 в 76-ата минута.

В края Интер повече търсеше победния гол, но не успя да го постигне и записа втори мач без победа след 1:4 от Фиорентина в миналия кръг. „Нерадзурите” са лидери с 16 точки, Фиорентина има 15 и тази вечер приема Аталанта. Сампдория е осми с 11 точки.