3. Интер взе своето срещу Пескара и влезе в тройката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер взе своето срещу Пескара и влезе в тройката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Паласио и Гуарин бележат за 2:0 на "Сан Сиро", Касано с красива асистенция, Снайдер гледа от трибуните

Интер постигна спокойна победа с 2:0 над Пескара в 20-ия кръг на Серия А и напредна до трето място в таблицата. Паласио през първата част и Гуарин през втората бяха точни за тима на Андреа Страмачони, който изпревари Фиорентина и Наполи преди техните срещи от кръга.

Интер бе спечелил само една точка от последните си три мача мача в Серия А, но тази вечер стигна до резонен успех.

Пескара хвърли голямата бомба след зимната пауза и прекъсна серията на Фиорентина без загуба у дома. Доброто настроение в редиците на „делфините” обаче не помогна на „Сан Сиро”.

На трибуните имаше някои любопитни лица. Уесли Снайдер гледаше мача от публиката, докато води преговори за трансфер в Галатасарай, а звездата на ПСЖ Марко Верати наблюдаваше отблизо бившия си отбор Пескара.

Паласио прати прострелно от малък ъгъл при бърза контра на Интер, но нямаше кой да засече.

Интер поведе в 31-минута след хитро отиграване на Касано. Киву пусна извеждащ пас, Касано с пета отклони за Паласио зад гърба си, а аржентинецът се обърна на 180 градуса, финтира Терлици и прати в десния ъгъл за 1:0.

Силен удар на Гуарин бе отклонен, а Ханданович изби хубав изстрел на Колучи от пряк свободен удар под гредата.

След почивката Гуарин върна от фланга за Джонатан, но ударът на бразилеца мина до гредата.

Паласио изработи важния втори гол. Той получи на пеналта вдясно, финтира един бранител и пусна успоредно на голлинията, където за Фреди Гуарин беше лесно да засече в мрежата – 2:0 в 54-ата минута.

Капуано попречи на Паласио да направи резултата класически с чудесна игра в защита.

Пропуските пред вратата на гостите продължиха и Касано пресили паса към Паласио, който беше пред сам пред вратата.

Джонатас на два пъти потърси дузпа в разстояние на минута, но в нито един от случаите не я получи след намеси на Киву пред вратата на Интер.

12 минути преди края бразилският нападател на Пескара имаше шанс да върне интригата, но шутира високо над целта след неразбирателство след „нерадзурите”.

Интер е трети с 38 точки, Пескара има 20 на 16-та позиция.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито