3. Интер удари Болоня с 3:1 и взе осма поредна победа като гост (+ВИДЕО)

Интер удари Болоня с 3:1 и взе осма поредна победа като гост (+ВИДЕО)

Ранокия, Милито и Камбиасо доближиха отново "нерадзурите" на 4 точки от лидера Ювентус

Интер постигна осма поредна победа като гост във всички турнири след 3:1 над Болоня на „Ренато Дал’Ара”.
Андреа Страмачони отново използва схемата с трима защитници, а Болоня имаше само една точка в последните си 8 домакински мача срещу „нерадзурите”.

Изненадващо домакините започнаха по-силно, а Интер изпитваше трудности и създаде първата си опасна атака едва в 23-ата минута, когато Ранокия стреля с глава неточно след корнер.

Гостите от Милано обаче издебнаха своя момент през първата част и се оттеглиха с гол аванс. Камбиасо центрира от пряк свободен удар в 27-ата минута, а Ранокия засече с глава и параболично намери далечния ъгъл на Алиарди, който не можа да мръдне за 0:1.

Втората част започна отлично за Интер. Родриго Паласио бе чудесно изведен зад защитата и показа отличен поглед върху играта като пусна на празна врата за нахлуващия Диего Милито, който не сгреши за 0:2 в 53-ата минута.

Домакините се върнаха в мача само пет минути по-късно. След късо изпълнение на корнер Диаманти центрира, Ханданович излезе неразчетено и Черубин го изпревари, за да засече с глава в мрежата за 1:2.

Интер си върна преднината от два гола и реши мача в 64-ата минута след тройна аржентинска комбинация. Милито намери Паласио точно на пеналта, той с едно докосване чукна за Камбиасо и опитният халф порази целта за 1:3. При това попадение останаха сериозни съмнения за засада на Камбиасо, но такава не бе отсъдена.

Интер излезе на второ място с 21 точки, на 4 зад лидера и шампион Ювентус. Наполи може да измести „нерадзурите” при победа над Киево като домакин.

Парма изненада неприятно Торино и победи „биковете” с 3:1 като гост.

Пескара и Аталанта направиха скучно 0:0.

Болоня - Интер 1:3
0:1 27' Ранокия
0:2 53' Милито
1:2 58' Черубин
1:3 64' Камбиасо

Торино - Парма 1:3