3. Интер спря серията на Рома от осем победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер спря серията на Рома от осем победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Силен мач на Ханданович и много пропуски лишиха „вълците” от успеха на „Олимпико”

Рома и Интер не се победиха в ключов сблъсък от XXX кръг на Серия „А”.

Двата отбора, борещи се за участие в Шампионската лига догодина, приключиха дербито помежду си при резултат 1:1 на „Олимпико”.

Определено обаче домакините са тези, които трябва да съжаляват повече след срещата, защото пропуснаха множество положения и спряха серията си от осем успеха в Калчото.

Още в началните минути Мохамед Салах вкара гол, отменен заради засада, а малко преди почивката отново той бе замесен в една ситуация, при която топката попадна у Стефан Ел Шаарауи. Италианският национал стреля от воле, но Самир Ханданович демонстрира класа и спаси силния удар.

Второто полувреме започна с удар на Малкия Фараон от далечна дистанция, ала не след дълго Интер нанесе своя удар.

В 53-ата минута Марсело Брожович изведе много добре Иван Перишич в коридор и хърватският национал откри резултата с изстрел по диагонала.

Лучано Спалети реагира почти веднага и пусна в игра Един Джеко, който обаче му се „отблагодари” с два сериозни пропуска и дори едно „спасяване” след удар на Салах в края.

Малко след изтичането на първия игрови час Гари Медел разкърви главата на Миралем Пянич с поредното си безкомпромисно влизане в единоборство за топката. Чилиецът получи жълт картон, докато самият Пянич не изпълни добре свободния удар.

В 67-ата минута Ханданович спаси след изстрел с глава на Джеко, а само секунди по-късно Салах изведе страхотно босненския национал, но той не улучи целта с удар от ъгъла на вратарското поле.

Впоследствие Жоао Миранда игра с ръка в пеналта, но дузпа не последва, но натискът на Рома се засливаше.

Шаарауи получи добър шанс да се разпише в 75-ата минута, ала прати топката във външната част на мрежата, а в 80-ата минута такъв имаше и Салах, който стреля в обсега на Ханданович и вратарят за пореден път се намеси решително.

Не след дълго се стигна до карамбол в наказателното поле на Интер и се наложи на Нагатомо да чисти от голлинията.

Все пак логичното се случи в 84-ата минута, когато Раджа Наинголан пусна към Джеко, който се засуети и бе блокиран от бранител на гостите, но Наинголан се ориентира бързо и от движение изравни с остър шут в долния ъгъл за 1:1.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Рома вече има 60 на третото място, с пет повече от Интер.