3. Интер се завърна на победния път - "нерадзурите" удариха Киево с 2:0 като гост (+ВИДЕО)

Катания надви Аталанта с 2:1

Интер постигна трета победа в италианското първенство от началото на сезона, след като в мач от петия кръг на Серия А победи с 2:0 като гост Киево. Двубоят се проведе на стадион „Марк Антонио Бентегоди”, а „нерадзурите” отбелязаха по един гол във всяко полувреме.

Перпарим Хетемай, Давид Ди Микеле и Бостян Сезар се отчетоха с пропуски за домакините през първия четвърт час, а в Алваро Перейра нанесе първия изстрел към вратата на Киево в 19-ата минута, но след удара на полузащитника на Интер кълбото излезе в аут. Малко преди средата на първото полувреме Серджо Пелисиер можеше да вкара за Киево, но след удара му топката не попадна в очертанията на вратата.

В следващите минути се стигна до нова ситуация пред Пелисиер, но нападателя отново не успя да прати кълбото в мрежата на гостите, а в 33-ата минута Фреди Гуарин нанесе удар с десния крак, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Последва и възможност пред Дженаро Сардо от Киево, но и тази ситуация не доведе до гол.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Алваро Перейра успя да открие резултата в полза на Интер, след като прати кълбото в мрежата на домакините от близко разстояние. В самия край на първото полувреме с пропуск за „нерадзурите” се отчете и Антонио Касано.

В 52-ата минута Диего Милито пропусна да отбележи гол за Интер, а Киево отвърна с удари на Лука Ригони и Давид Ди Микеле, но изстрелите и на двамата футболисти не попаднаха в мрежата на Самир Ханданович.

В 60-ата минута Фреди Гуарин стреля, но кълбото излезе в аут, а минута по-късно Марко Ригони можеше да изравни, но Ханданович спаси изстрела му. В следващите минути пропуски за Киево направиха Бостян Сезар и Марко Ригони, а в 74-ата минута Интер поведе с 2:0. Автор на второто попадение за гостите бе Антонио Касано, който се разписа след удар с десния крак.

До края на двубоя Киево имаше няколко ситуации за отбелязване на гол пред Самир Ханданович. В 80-ата минута Адриан Стоян стреля, но кълбото не попадна в рамките на вратата, а в 82-ата Риналдо Крусадо нацели лявата греда. В последните минути на срещата Фреди Гуарин и Валтер Гаргано имаха възможности за Интер, но до нов гол не се стигна и така „нерадзурите” спечелиха мача с 2:0.

След тази победа Интер е с актив от 9 точки и заема 4-ото място в подреждането. Киево е 17-ти с 3 пункта.

В друг мач от кръга Катания победи с 2:1 като домакин Аталанта.

Гостите от Аталанта поведоха в 50-ата минута след гол на Максимилиано Моралес, но Николас Споли изравни само две минути след това. Победното попадение за домакините от Катания отбеляза Пабло Бариентос в 64-ата минута.

След това поражение Аталанта остава с актив от 5 точки и заема 12-ото място в класирането. Катания пък е с 8 пункта на 8-ата позиция.