3. Интер се издъни у дома и срещу Катания - 2:2 (видео)

Интер се издъни у дома и срещу Катания - 2:2 (видео)

"Нерадзурите" едвам отърваха поражението

Отборът на Интер продължава със срамните резултати в последните два месеца, след като днес завърши наравно 2:2 с тима на Катания. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" и бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Това бе девети пореден мач за "нерадзурите" без победа във всички турнири и първи от шест сблъсъка насам, в който Интер не допуска загуба. Така хората на Раниери вече не познават вкуса на победата в Калчото от 22-и януари, когато надиграха с 2:1 Лацио.

Двубоят започна с неточен удар на Форлан, последван от нов такъв на Лоди от състава на Катания.

В 10-ата минута Форлан имаше нов шанс да се разпише, но този път стражът на гостите спаси удара му. Последваха нови два пропуска на уругваеца, както и един неточен изстрел на Паломбо.

"Слончетата" пък разчитаха основно на контраакции, за да затруднят съперника и при една такава в 20-ата минута Бариентос с дълъг пас намери Гомес на левия фланг. Нападателят навлезе в пеналта, финтира Нагатомо и с хубав удар по диагонала смълча "Джузепе Меаца" - 1:0.

Този гол пообърка домакините, които все пак продължиха да натискат, но в 38-ата минута бяха полети с нов студен душ, след като Изко засече отблизо ниско подаване на Маркезе, удвоявайки преднината на своите.

Втората част стартира трудно за "нерадзурите", които трябваше да се връщат в мача от два гола пасив.

Логично и първата възможност за второто полувреме се откри пред гостите, но изстрелът на Бергесио бе неточен.

Последваха неточни удари на Изко и Мота, за да се стигне до 71-ата минута, когато Снайдер намери Форлан в лявата част на наказателното поле, а уругваецът с хубав шут с десния крак върна интригата в мача - 1:2.

След попадението натискът на "нерадзурите" се засили още повече и в 80-ата минута те стигнаха до равенството, след като Милито засече отблизо хубаво подаване на Форлан за 2:2.

До края на двубоя действията се водеха само пред вратата на "слончетата", но пропуски на Снайдер, Пацини и Форлан лишиха домакините от успеха. Особено фрапантно бе положението на италианеца, който в даденото от рефера продължение бе намерен непокрит от Оби на малкия пеналт, но Карисо спаси удара му с крак.

След равенството Интер се намира на срамното 7-о място с актив от 37 точки, на цели 11 зона "Шампионска лига", докато Катания е 8-а с 34 пункта.