3. Интер с ново равенство в Италия

Интер с ново равенство в Италия

Дженоа спря "нерадзурите" на "Джузепе Меаца"

Интер изпусна златен шанс да  увечели позагубения си напоследък аванс на върха в Серия А. "Нерадзурите" направиха 0:0 с коравия отбор на Дженоа в среща от 27-ия кръг на Калчото и по този начин не можаха да се възползват от равенството вчера в дербито Рома - Милан.

Домакините показаха много слаба игра през първата част и доста по-силна през втората. "Грифоните" от Дженоа пък имаха по една добра възможност през първата и втората част, но не успяха да направят изненадата на кръга.

Все пак малко утешение за разочарования Жозе Моуриньо може да бъде продължението му на серията без загуби като домакин, след като записа среща номер 131 без поражение вкъщи на воден от него отбор.

Срещата започна с тактическо надиграване в центъра и през първите 15 минути на "Джузепе Меаца" не се случи нищо интересно. Първата опасност бе създадена от Дженое. Место от границата на наказателното поле със страхотен изстрел прати топката към вратата на Интер, но Сезар изби с блестящ рефлекс.

След това играта се върна в центъра и двата отбора с много големи трудности достигаха до вратата на съперника. Едва в 40-ата минута Интер стигнаха до първо положение пред вратата на гостите, но изстрелът на  Деян Станкович от около 20 метра бе уловен от Амелия. Така завърши и първата част на двубоя.

През втората част играчите на Жозе Моуриньо излязоха с много по-голямо желание за попадение и още в 50-ата минута Милито бе изведен много добре от Мунтари, но изстрелът на аржентинеца мина на сантиметри от гредата.

Последва отговор от страна на Дженоа. След грешка в защитата на Интер Скули стреля страхотно от около 20 метра, но късметът му изневери и топката мина над напречната греда.

Последваха две смени в състава на Интер, Мунтари и Пандев напуснаха игра, но ганаецът остана много недоволен от това, че бе сменен и не се поздрави с никой, като с доста неприлично поведение се прибра в тунела.

В 64-ата минута зрителите станаха свидетели на много продължителна атака на гостите. Няколко много добри центрирания застрашиха вратата на Сезар, но в крайна сметка Майкон успя да изчисти топката и опасността премина.

След това положение играчите на Интер най-накрая погледнаха по-серионо към вратата на съперника. В 69-ата минута отново Милито бе изведен много добре, но изстрелът му бе слаб и излезе в аут. Последва топовен удар на Снайдер от фаул, който мина много близо до лявата греда на Амелия след рикошет в крака на играч на Дженоа. Пет минути по-късно Майкон бе на добра стрелкова позиция, но не уцели вратата на Дженоа.

Със започването на последните 10 минути положенията пред вратата на гостите заваляха едно след друго. Първо Ето’о пропусна от границата на наказателното поле. Последва силен удар отдалеч на Снайдер, който обаче не успя да намери очертанията на вратата. Няколко силни центрирания на резервата Куарешма внесоха смут в отбраната на гостите, но и този път вратата на Дженоа остана суха.

Съдията даде четири минути продължение на срещата, а „нераадзурите” се опитаха да се възползват максимално от него, но отново пропуски направиха Ето’о, Снайдер и Балотели.

Така, с равенството, шампионите запазват преднината си от 4 точки на върха, а Дженоа остават на 9-а позиция.

Интер – Дженоа 0:0

Интер:
Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Санети, Мунтари (Кордоба 57’) ,Станкович (Куарешма 75’), Снайдер, Милито Пандев (Ето’о 57’) , Балотели;

Старши треньор: Жозе Моуриньо;

Дженоа
:
Амелия, Крискито, Папастопулос, Морети, Бочети, Роси, Место, Сапатер, Милането, Скули (Паласио 61’), Суазо (Янкович 53’(Паладино 68’);