3. Интер продължава победния си ход в контролите

Интер продължава победния си ход в контролите

"Нерадзурите" надиграха с 3:2 Комо

Интер продължава с победите в контролите си от началото на лятната си подготовка. След като преди дни спечелиха трофея "ТИМ" в конкуренцията на Ювентус и Милан, днес "нерадзурите" надиграха с 3:2 скромния тим на Комо.

Интер започна мача силно и още в 6-ата минута Уесли Снайдер изведе Нагатомо, който с прецизен удар не остави шансове на вратаря и откри резултата. В 28-ата минута "нерадзурите" удвоиха преднината си, като този път Ранокиа бе изпуснат от отбраната на съперника при центриране, но в края на полувремето Комо съумя да върне едно попадение чрез Скиавино.

През втората част играта се понакъса, но въпреки това Интер имаше по-добрите възможности да стигне до трети гол и това се случи в 77-ата минута, когато Паласио се възползва от грешка в отбраната на Комо и с глава елиминира вратаря и вкара за 1:3. В самия край на обаче "нерадзурите" се отпуснаха и дадоха шанс на съперника да върне още един гол, а за крайното 2:3 точен бе Мадзока.

Комо - Интер 2:3
0:1 Нагатомо (6)
0:2 Ранокия (28)
1:2 Скиавино (41)
1:3 Паласио (77)
2:3 Мадзока (88)

Състав на Интер: Кастелаци (Белек 46), Силвестре (Дел Пиеро 86), Мбайе (Паса 70), Нагатомо (Санети 46), Ранокиа (Бианкети 68), Гуарин (Гаритано 70), Снайдер (Ливая 46), Мудингай (Камбиасо 54), Кутиньо (Лонго 65), Джонатан (Бенаси 75), Паласио (Форте 86);