3. Интер превзе върха в Калчото със стил (СНИМКИ+ВИДЕО)

Интер превзе върха в Калчото със стил (СНИМКИ+ВИДЕО)

Нерадзурите вече са едноличен лидер в Серия А след пет гола срещу Киево

Интер победи с категоричното 5:0 Киево при домакинството си от 15-ия кръг на Серия А и по този начин се изкачи на първото място в класирането. Миланският гранд беше трети преди началото на срещата, но намиращите се пред него Ювентус и Наполи изиграха своя мач в петък, където бианконерите взеха трите точки.

Първият гол на Сан Сиро падна в 23-та минута, когато точен беше Иван Перишич. Хърватинът се възползва от избита топка след удар на Сантон и преодоля Сорентино. В 38-та Мауро Икарди удвои аванса на своя отбор, след като беше изведен по перфектен начин от Борха Валеро и от малък ъгъл беше безпогрешен.

След почивката Интер продължи с пълната си доминация и в 57-та минута Перишия отбеляза втория си гол в мача. Той се възползва от грешка в изнасянето на топката, проби на скорост към наказателното поле, преодоля защитник и с мощен удар с левия крак матира Сорентино. Само три минути по-късно Скринар заби четвърти гол, след като с перфектен плонж засече центриране отдясно.

Крайният резултат оформи Перишич с гол за хеттрик във втората минута на продължението. Така нерадзурите вече имат 39 точки - една повече от втория Наполи.

По същото време Фиорентина победи с класическото 3:0 Сасуоло. Виолетовите успяха да бъдат по-точни пред вратата на противника, като това направи разликата в доста равностоен мач. Първото попадение падна в 32-та минута, когато точен бе Джовани Симеоне. Десет минути по-късно Жордан Верету удвои.

След почивката домакините продължиха да бъдат отбора, който задържа по-продължително топката и в 71-та минута Федерико Киеса оформи класическата победа за Виола, с която те се изкачиха на седмото място, изпреварвайки Милан и Болоня. Последните направиха само 1:1 срешу Каляри, след като губеха до 81-та минута с гол на Жоао Педро, но Матиа Дестро донесе точката.