3. Интер прегази безлична Дженоа (ВИДЕО)

Интер прегази безлична Дженоа (ВИДЕО)

Гостите от Геноа показаха съмнително слаба игра на "Сан Сиро" и допуснаха пет гола

Миланският гранд Интер победи без никакви проблеми Дженоа при домакинството си от 11-ия кръг на Серия А.

"Нерадзурите" надделяха с 5:0, като гостите от Геноа показаха далеч по-слаба игра от тази сряда срещу другия милански отбор Милан.

Наставникът на генуесци Иван Юрич реши да остави голмайсторът си Пьонтек на пейката за сметка на ветерана Горан Пандев и това сериозно отслаби нападението му. В същото време Спалети също остави доста от титулярите си на пейката преди важния мая с Барселона в Шампионската лига. Лаутаро Мартинез застана на върха на атаката на синьо-черните за сметка на Мауро Икарди, а Галярдини и Жоао Марио излязоха от първата минута в халфовата линия.

Още в 14-та минута Интер поведе, след като Роберто Галярдини беше намерен от Жоао Марио в наказателното поле и с хубав изстрел от малък ъгъл откри резултата. Само две минути по-късно пък Матео Политано удвои аванса на домакините.

За цялото първо полувреме Дженоа записа едва три удара по посока на Ханданович, а втората част започна още по-зле като в 49-та минута Галярдини отбеляза втория си гол в срещата, след като Раду изби топката от голлинията, но впоследствие италианецът направи точна добавка.

След като си осигури комфортен аванс, отборът на Спалети намали темпото и доигра срещата по перфектен начин с продължителни разигравания и задържане отбора на Дженоа далеч от наказателното си поле. Още една добра новина в щаба на Интер дойде и от факта, че за последните четири минути в игра влезе доскоро контузеният Раджа Наинголан, който изглежда готов за срещата с Барса.

В първата минута на добавеното време Жоао Марио успя да отбележи четвърти гол с хубав удар от границата на наказателното поле, а в последните секунди на мача португалецът асистира и за попадение с глава на Раджа Наинголан за крайното 5:0

Така Интер отново излезе на второто място в класирането, след като снощи бе изместен от Наполи, като и двата отбора вече имат по 25 точки. Дженоа пък записа второ поредно поражение на Сан Сиро за само три дни и вече е 11-ти с 14 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1