3. Интер почти се сбогува с ШЛ след поражение от Парма (видео)

Интер почти се сбогува с ШЛ след поражение от Парма (видео)

Катания загуби с 0:1 от Болоня

Шансовете на Интер да играе в Шампионската лига през следващия сезон намаляха, след като тази вечер „нерадзурите” загуби с 1:3 гостуването си на Парма от 36-ия кръг на Серия А. Воденият от Андреа Страмачони тим първи поведе в резултата, но впоследствие допусна три попадения във вратата си и регистрира поражение в мача на „Енио Тардини”.

След тази загуби Интер остава с 55 точки и е на 6-ото място, като два кръга преди края на сезона изостава с 3 пункта от 3-ия Наполи. Парма пък е 8-ми с 50 точки.

Още в началните минути на срещата двата отбора имаха по една възможност за отбелязване на гол, но Снайдер не успя да оползотвори добро положение за гостите, а Валдес се отчете с пропуск за Парма. Така се стигна до 13-ата минута, когато Уесли Снайдер успя да даде аванс на Интер, след като с левия крак прати кълбото в мрежата на съперника.

Парма се опита бързо да се върне в мача и Франческо Валиани и Джонатан можеха да отбележат, но направиха пропуски. До почивката домакините още два шанса за реализиране на попадение, но така и не вкараха такова през първите 45 минути и след края на първото полувреме Интер водеше с 1:0.

Парма започна активно през втората част, а усилията на домакините доведоха до резултат в 53-ата минута, когато Фернандо Маркес успя да се разпише за 1:1. Само 2 минути след това пълният обрат в мача бе факт, след като Себастиан Джовинко също успя да прати кълбото в мрежата на Жулио Сезар.

В следващите минути Станкович и Снайдер пропиляха голови ситуации за домакините, а след 70-ата дойдоха още няколко отлични възможности за гостите. Пропуски обаче направиха Пацини, Сарате, Снайдер и Лусио. Така се стигна до 82-ата минута, когато „нерадзурите” допуснаха трети гол във вратата си. Джонатан Биабиани оформи крайното 3:1 в полза на Парма. До края на срещата домакините имаха още няколко положения пред Жулио Сезар, но не ги реализираха и така двубоят завърши 3:1.

В друг мач от кръга Катания загуби с 0:1 от Болоня. Единственото попадение в срещата на „Анджело Масимино” бе дело на Рамирес в 80-ата минута.

След тази загуба Катания остава с актив от 47 точки и е на 10-ото място в подреждането. Болоня е на 9-ата позиция с 48 пункта.